“Z bursztynu”, czyli premierowa płyta Izabeli Szafrańskiej

“Z bursztynu” to debiutancka płyta Izabeli Szafrańskiej z muzyką Marcina Partyki. Zawiera 12 nowych piosenek do tekstów Justyny Holm, Jana Wołka, o. Wacława Oszajcy, Grzegorza Tomczaka, Jana Kondraka, Mirki Szawińskiej, Małgorzaty Wojciechowskiej, Grzegorza Walczaka, Janusza Kukuły, Katarzyny Walentynowicz, Marcina Partyki oraz Izabeli Szafrańskiej.

fot. Renata Świątecka

Muzykę do wszystkich piosenek napisał Marcin Partyka (ur. w 1983 r.), wybitny kompozytor i aranżer; od lat współpracuje z wieloma polskimi teatrami, pisząc muzykę i aranżując oprawę muzyczną spektakli. Jest kierownikiem muzycznym Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

Piosenki wykonał zespół muzyczny w składzie:

Marcin Partyka (kierownictwo muzyczne, fortepian, instrumenty klawiszowe, dzwonki)
Sebastian Aleksandrowicz (obój)
Robert Murakowski (trąbka, flugelhorn)
Rafał Grząka (akordeon)
Krzysztof Łochowicz (gitary)
Paweł Pańta (kontrabas)
Cezary Konrad (perkusja)
Voytek Proniewicz (I skrzypce)
Adam Roszkowski (II skrzypce)
Grzegorz Chmielewski (altówka)
Jan Roszkowski (wiolonczela)

Izabela Szafrańska to absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Koncertowała m.in.: w USA, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Słowacji, Rosji, Danii oraz na Białorusi.

Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych “Must Be The Music” z zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką.  Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe: doskonale czuje się zarówno w repertuarze piosenki literackiej, żydowskiej jak i popularnej. Jesienią 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu “The Voice of Poland”.

W listopadzie 2019 roku odbyła się premiera debiutanckiej  płyty Izabeli Szafrańskiej – “Z bursztynu” z muzyką wybitnego kompozytora i aranżera – Marcina Partyki. Album zawiera 12 nowych  piosenek do tekstów Justyny Holm, Jana Wołka, o. Wacława Oszajcy, Grzegorza Tomczaka, Jana Kondraka, Mirki Szawińskiej, Małgorzaty Wojciechowskiej, Grzegorza Walczaka, Janusza Kukuły, Katarzyny Walentynowicz, Marcina Partyki oraz Izabeli Szafrańskiej.

Lista utworów:

1. Stromą grania

2. Po drugiej stronie lustra

3. Kołysanka z dna… DNA

4. Tajemne tatuaże

5. Popiół

6. Mój kraj

7. Ślub

8. Niewinni jeszcze

9. Miałaś być

10. Aniele słabych

11. Zgubiliśmy siebie

12. Bursztynowa Królowa

Płytę “Z bursztynu” w wersji cyfrowej i fizycznej można zakupić na stronie:

https://sklep.nutkazkropka.pl/produkt/plyta-izabeli-szafranskiej-z-bursztynu-w-wersji-cyfrowej-mp3/

 

Jedna odpowiedź do ““Z bursztynu”, czyli premierowa płyta Izabeli Szafrańskiej”

  1. Bardzo się cieszę, szkoda tylko, że ktoś nie umie liczyć do 12. Zapomniano o mnie, skromnym autorze tekstu 10-ej piosenki “Aniele Boży”. W formie rekompensaty proponuję, byście jej Państwo wysłuchali.
    Grzegorz Walczak

Leave a Reply