Horsy i zespół EABS na holenderskim festiwalu Eurosonic (ESNS)

Horsy debiutuje podwójnie i spełnia swój “teenage dream”. Wrocławski artysta wydał właśnie minialbum pt. “Drones of Love”, a za moment zaprezentuje go na żywo podczas holenderskiego festiwalu Eurosonic.

„ I’m a prototype of your teenage dream” – śpiewa na swojej płycie Tomek Wódkiewicz – muzyk, producent, konstruktor interaktywnych robotów muzycznych, menedżer wrocławskiej Wyspy Tamka. I słusznie – rok 2020 to dla Horsy’ego czas spełniania marzeń. W połowie stycznia, w holenderskim Groningen, artysta zaprezentuje premierowo materiał z EPki “Drones of Love”. Eurosonic (ESNS) to największy festiwal showcase’owy w Europie – w ciągu 4 dni usłyszeć tam można najciekawszych wschodzących artystów sceny muzycznej. W tym roku to właśnie Horsy, obok jazzowego zespołu EABS z Wrocławia, będzie reprezentować Polskę podczas wydarzenia.

fot. materiały prasowe

Horsy w muzycznych wcieleniach jest nieprzewidywalny. Wydana w grudniu 2019 roku EPka to zawarte w tytułowym utworze przesłanie miłości. Debiutancki minialbum wymyka się bezstronnej klasyfikacji: mamy tu electro-popową melodię, sentymentalne disco, a nawet post-punkowe brzmienie gitar, które dopełnia jaskrawą, baśniową wizję kompozycyjną artysty. Do drugiego na trackliście utworu powstał barwny teledysk, za który odpowiada, prócz samego Horsy’ego, reżyserka i artystka wizualna VJ Emiko. Dawno nikt z taką swobodą, ironią i szczerym uśmiechem zarazem nie dzielił się swoją twórczością, serwując rozrywkę w stu procentach performatywną. Efekty możemy obserwować na oficjalnym kanale artysty w serwisie YouTube.

Eurosonic będzie dla Horsy’ego okazją do pokazania tego, w czym czuje się najlepiej – koncerty to żywioł wrocławskiego artysty, a jego interakcje z publicznością na długo pozostają w pamięci. Horsy – interaktywna maszyna dźwiękowa – szykuje lot pełen turbulencji. Zapnijcie pasy!

 

Leave a Reply