Kozyrska x Sieczak z nowym singlem “Plastikowy Świat”

Kozyrska x Sieczak to duet, który łączy w swojej twórczości wpływy rocka, indie, popu oraz muzyki alternatywnej. Zespół powstał w drugiej połowie 2018 roku w Gdańsku. Tworzy go Joanna Kozyrska-Sieczak odpowiedzialna za teksty i melodię oraz Maciej Sieczak odpowiedzialny za kompozycję, aranżację oraz produkcję muzyczną. Poznajcie ich najnowszy singiel “Plastikowy Świat”.

Grupa w swoich tekstach porusza tematy odnajdywania się człowieka w nowoczesnym świecie, ekologii, a także relacji międzyludzkich.

fot. Paulina Wielewicka

Pod koniec 2018 roku duet przygotował pierwsze nagrania demo, z którymi wziął udział w konkursach i przeglądach muzycznych „Będzie Głośno!” Polskiego Radia Czwórka, a także w konkursie piosenki 8 Festiwalu Wschody w Lublinie. Latem 2019 roku zespół wszedł do studia Tall Pine Records, gdzie podczas trwającej trzy dni sesji nagraniowej zarejestrował cztery utwory, z których dwa zostały wybrane jako single mające na celu promocję duetu.

Pierwszy z nich „Czuj Się Dobrze Z Tym” ukazał się 7 października na kanale YouTube oraz mediach społecznościowych grupy. Pod koniec października singiel został zaprezentowany w radiu Czwórka w ramach audycji „Będzie Głośno!”. 8 listopada utwór miał swoją premierę w platformach streamingowych.

Do drugiego singla zatytułowanego „Plastikowy Świat” zespół nakręcił klip, który został zaprezentowany 1 grudnia. Wcześniej utwór gościł przedpremierowo w audycji Marka Cegielskiego „Muzyczna Strefa Radia Gdańsk”. 6 grudnia singiel zadebiutował w serwisach streamingowych.

Na koniec stycznia 2020 roku zespół ma zaplanowaną kolejną sesję nagraniową podczas której zarejestrowane zostaną utwory na pełnowymiarowy album. Kozyrska x Sieczak planuje wydanie debiutanckiej płyty w drugiej połowie 2020 roku.

Aktualne duet zajmuje się przygotowaniami do sesji nagraniowej, intensywną promocją w sieci, a także przygotowaniem do występów na żywo w 2020 roku.

 

fot. Paulina Wielewicka

2 odpowiedzi na “Kozyrska x Sieczak z nowym singlem “Plastikowy Świat””

Leave a Reply