“Breathing Insecurity” – nowy singiel zespołu The Unrest

Zespół The Unrest zakończył prace nad debiutanckim albumem “The Fight”. Właśnie swoją premierę miał pierwszy singiel z tego wydawnictwa, który nosi nazwę “Breathing Insecurity”. W utworze gościnnie udziela się wokalistka ENY.

Zespół The Unrest łączy cztery narodowości i odmienne inspiracje, czerpiąc z szeroko pojętego rocka, post rocka, drum and bass’u, grunge’u, hardcore’u i alternatywnego popu. Kochają żywe emocje i energię grania live. Inspirują się takimi zespołami jak Fever333, Prodigy, Rage Against The Machine, czy The Qemists.

Istotą tego utworu staje czytelna energia, która wyraźnie kieruje całą kompozycją. To ona uderza nie tylko od strony zaangażowania muzycznego, ale też mocnej emocjonalności. Piosenka z wyraźnym przekazem, który dodatkowo podkreśla pojawiający się gościnnie kobiecy wokal ENY. To on łagodzi przejmujący, ale też często tnący słowami głos lidera Luke Greenwooda. Bezkompromisowo, czytelnie, ale też melodyjnie, bez zbytecznego oderwania od rockowej formy. Te luźne skojarzenia z Rage Agaist The Machine w ich przypadku w żaden sposób nie przeszkadzają, bo powstał utwór bezwzględnie przykuwający uwagę i bezczelnie interesujący.

fot. materiały prasowe

Zespół został założony w 2017 roku w Polsce. Pierwsze EP „Keep It Real” zostało nagrane w Marcu 2018 w Monochrom Studio przez Haldora Grunberga. Na koncie mają występy między innymi na Pol’and’Rock Festival 2019, Slot Art Festival 2018 i 2019, Dresden City Festival 2018, wiele koncertów klubowych, ulicznych street shows, czy hipisowskiej wiosce w Portugalii. Grali we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech i oczywiście w Polsce.

Album THE FIGHT, z którego pochodzi singiel ukaże się w połowie stycznia nakładem wydawnictwa BE YOUR OWN LABEL.

Kontakt do zespołu:
FB: https://www.facebook.com/TheOfficialUnrest/
Tel: 512342884
m@il: theofficialunrest@gmail.com

 

Leave a Reply