Wishlake (Kamil Zawiślak) powraca singlem zatytułowanym „Love War”

Prezentujemy najnowszy singiel i lyric video Wishlake’a (Kamila Zawiślaka) pt. „Love War”. Jest to pierwsze wydawnictwo artysty od premiery albumu „Wait For Us” z 2016 roku.

Artysta warszawskiego labelu Nextpop przerywa milczenie melancholijną balladą, romansującą zarówno ze współczesnym trapem jak i z harmoniami wyjętymi z dorobku grupy Queen.

fot. materiały promocyjne

 

Utworowi towarzyszy animowane lyric video autorstwa samego twórcy i zaprzyjaźnionych artystów, opowiadające historię żołnierza powracającego z wojny. Na surrealistyczny obraz składają się m.in. zdjęcia z prywatnego albumu rodzinnego artysty czy rysunki pochodzące z okresu dzieciństwa.

Wishlake to nowy pseudonim artystyczny Kamila Zawiślaka, producenta, wokalisty, kompozytora i pianisty, znanego wcześniej jako Milky Wishlake.
Artysta wyróżnia się wysoką barwą głosu o wyjątkowej mocy i skali. W swojej twórczości łączy pop, elektronikę i neo-soul.

Ukończył konserwatorium w klasie fortepianu jazzowego w Rotterdamie. Laureat wielu nagród, między innymi: II nagrody Instant Composition na Transatlantyk Festival 2018, pierwszej nagrody Muzyka na Plan w 2018 roku.

Jako Milky Wishlake wydał EP „Five Contemporary Songs” (2014) i album “Wait For Us” (2016).

Kamil Zawiślak, jest też częścią jazzcore’owego Quantum Trio (niedawno zespół wydał album “Red Fog”), z którym otrzymał nagrodę Grand Prix konkursu Jazz Juniors w 2017 roku w Krakowie.

 

Leave a Reply