Natalia Nykiel ogłosiła trasę promującą płytę “Origo”

15 listopada Natalia Nykiel wydała z zaskoczenia zupełnie nową płytę „Origo”. Album zebrał znakomite recenzje. W pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na 2 miejscu najchętniej kupowanych płyt w sieci salonów Empik i zadebiutował na 12 miejscu zestawienia OLiS ustępując jedynie takim polskim nowościom jak „Męskie Granie 2019” czy kompilacja z utworami Chady.

fot. materiały promocyjne

Natalia ogłosiła wiosenną trasę, podczas której będzie promowała nowy materiał. „ORIGO TOUR” obejmie następujące miasta:

15.03.2020 – ZIELONA GÓRA / Kawon

25.03.2020 – WARSZAWA / Stodoła

26.03.2020 – OSTRÓW WIELKOPOLSKI / Stara Przepompownia

27.03.2020 – GDYNIA / Studio Panika

28.03.2020 – CZĘSTOCHOWA / Klub Politechnik

29.03.2020 – KRAKÓW / Forty Kleparz

24.04.2020 – RADOM / Strefa G2

25.04.2020 – ŁÓDŹ / Wytwórnia

29.05.2020 – SZCZECIN / Stara Rzeźnia

Bilety na wszystkie koncerty są już w sprzedaży.

Minialbum „Origo” to wyjątkowo ważny krok w dyskografii Natalii Nykiel. Autorka wielokrotnie nagradzanych płyt „Lupus Electro” i „Discordia”, wydała bez zapowiedzi mocną i bardzo emocjonalną EPkę. „Origo” to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni. Za produkcję albumu odpowiada ponownie Michał Fox Król.

Artystka przyzwyczaiła nas do starannego doboru współpracowników przy tworzeniu swoich płyt, jednak tym razem lista nazwisk pojawiających się na odwrocie płyty jest naprawdę imponująca. Twórcami nowych utworów są tacy międzynarodowi artyści jak Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor m.in. „Dangerous Night” i „Hait To The Victor”), czy brytyjskie objawienie muzyki soul czyli Daley, który współpracował wcześniej m.in. z Pharrellem Williamsem. Ma na swoim koncie gwiazdorskie duety z Jessie J, Gorillaz i Jill Scott. Teraz przyszedł czas na duet z Natalią. To nie wszystko. Josh Farro i Hayley Williams z Paramore udzielili zgody na wykorzystanie fragmentu ich przeboju „Careful” w najnowszym singlu Natalii „Volcano”. W jednym z utworów artystce towarzyszy folkowy Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz.

Część nagrań odbyła się w Electric Feel Studios w Kaliforni, gdzie swoją najnowszą płytę zarejestrował m.in. Post Malone, czy ostatnie hity nagrywała RosalÍa. Za mastering odpowiada laureat Grammy Lewis Hopkin ze studia Stardelta w Wielkiej Brytanii.

„Origo” jest pierwszym w karierze wydawnictwem Natalii, które ukazało się na rynku międzynarodowym.

Do utworów z płyty powstały ruchome obrazy autorstwa artystki sztuk wizualnych Ady Zielińskiej.

Leave a Reply