Debiutancki utwór “(S)pokój” duetu Chłodno

“(S)pokój” to debiutancki singiel duetu Chłodno. Piosenka zapowiada pierwszą EPkę zespołu, która ukaże się na początku przyszłego roku.

„(S)pokój” to opowieść o zgubieniu, poszukiwaniu i odnalezieniu tego, co w życiu najważniejsze. Historia o delikatnym wydźwięku i niejednoznacznym przekazie. Opowiada o tym, jak to jest otworzyć komuś serce i zakorzenić go tam tak silnie, że w pewnym momencie niemożliwym jest, aby go stamtąd wyrzucić. Pomimo wszystko. – jak informuje zespół.

fot. materiały promocyjne

Dużym atutem kompozycji jest jej minimalistyczna forma. Piosenka zbudowana została na zacisznym klimacie, stonowanym przekazie, ale za to wyraźnym charakterze samego duetu. Umiejętność tworzenia nastroju na prostych środkach wyrazu przemawia za tą kompozycją, która oparta została w głównej mierze na brzmieniu gitary i wokalu. Vintage’owego charakteru dodają pojawiające się w tle trzaski, jakby dźwięki były namalowane analogowo. Każdy nawet ledwo słyszalny szczegół jest w “(S)pokoju” niezwykle istotny. To bardzo czarująca piosenka.

 

Chłodno to duet, który powstał przełomem lata oraz jesieni tego roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Opowiadają o sprawach, które zakurzone i zawstydzone leżą na dnie serca każdego człowieka. Wersy płynące z doświadczeń i zakamarków ich dusz, muzyka, która od zawsze grała gdzieś głęboko w środku, ale była zbyt skruszona, żeby się pokazać. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno. Chłodno sprawia, że w waszych sercach zapali się iskierka nadziei, ze może gdzieś tam właśnie, podczas chłodnej nocy – nie jesteście sami.

Skład zespołu:
Julia Zastryżna, Szymon Pałyz

Piosenka znalazła się także w serwisach cyfrowych:

http://hyperurl.co/chlodnospokoj

 

Jedna odpowiedź do “Debiutancki utwór “(S)pokój” duetu Chłodno”

Leave a Reply