Beti & Bobass z utworem “Saturday Freedom”

Piosenka “Saturday Freedom” to singiel z płyty “Ogień & Ogień” duetu Beti & Bobass. Jest to jeden z pierwszych utworów duetu, który powstał na ten album.

Utwór mówi o sobotniej wolności, jakkolwiek pojmowanej i jest utrzymany w tanecznym charakterze. Duet istnieje od 4 lat głównie działając w Małopolsce ale również  w całej Polsce. Oprócz kompozycji tworzonych dla szerokiej publiczności mają również na koncie płytę z utworami dla dzieci.

fot. materiały promocyjne

“Saturday Freedom” to energetyczna kompozycja, oparta na żywym brzmieniu instrumentów – gitar, perkusji, a przede wszystkim prowadzącemu ją saksofonowi Dariusza Rybki. Jazzujący podtekst tego utworu dodaje mu niekwestionowanej wartości. To propozycja idąca pod prąd syntetycznym piosenkom, którymi steruje elektronika. Tutaj mamy do czynienia z żywą materią, podkreśloną charakterystycznym głosem wokalistki. Liczy się więc nie tylko energia, ale też duża swoboda i naturalność.

Projekt „Beti & Bobass” powstał w 2012 roku w Nowym Targu i łączy dwóch przyjaciół, którzy pragną wyrazić własne marzenia, pragnienia, uczucia muzyczne. Są mieszanką różnorodnych stylów i temperamentów co niewątpliwie wpływa na żywiołowość i temperaturę ich muzyki. Każdy dźwięk zawarty w ich muzyce jest dla nich czymś bardzo osobistym. W dorobku mają dwa projekty każdy zwieńczony płytą. Najnowszy album “Ogień & Ogień” jest już w sprzedaży.

Wcześniej duet nagrywał dla dzieci. Tamten projekt został skierowany do najmłodszych słuchaczy, w ramach którego interaktywnie współdziałają muzycznie poprzez covery największych przebojów piosenki dziecięcej jak “Ogórek” czy “Kundel bury”. Na płycie dla dzieci znaleźli się  wspaniali muzycy jak: Majka Jeżowska czy Sławek Berny. Na albumie znajdziemy również wersje karaoke, do których dzieci mogą śpiewać same trenując swoje umiejętności.

Beti & Bobass z dużą umiejętnością poruszają się w muzyce skierowanej do dzieci. Ich zamysł twórczy opiera się na żywym graniu, dzięki czemu nie ma w tym łatwego zgrywania kompozycji poprzez komputerowe zabiegi. W ten sposób duet nawiązuje do tradycji piosenki dla dzieci, która niegdyś stanowiła ważną część polskiej muzyki. Stąd nieprzypadkowa współpraca chociażby z Majką Jeżowską.

 

Leave a Reply