“Łachmany” – najnowszy singiel duetu Cukier

Amadeusz Krebs i Bartek Caboń to artyści znani do tej pory ze współpracy z największymi gwiazdami polskiej sceny, teraz tworzą i występują razem pod nazwą CUKIER. “Łachmany” to ich najnowszy singiel. Polecamy uwadze.

Promocją ich piosenek od razu zainteresowała się jedna z najważniejszych polskich wytwórni Kayax. Utwory zespołu ukazały się w ramach projektu dla młodych artystów My Name Is New.

fot. materiały prasowe

Panowie przełamali formę typowego brzmienia hip-hopowego. Rytmika opiera się nie tylko na pulsacji bitów, ale także na instrumentach uzupełnionych świeżą elektroniką. Do tego dochodzi błyskotliwy, komentujący pewną rzeczywistość tekst. Energii dodaje także świetnie poprowadzony wokal. Alternatywny hip-hop? Czemu nie. Nie zdradzając wszystkich szczegółów zachęcamy do odsłuchu.

Cukier powstał z inicjatywy Amadeusza Krebsa, który przygotowywał swój producencki debiut. Początkowo miała być to płyta, do której Krebs miał zaprosić gości z rożnych muzycznych światów. Podczas pracy studyjnej z zaproszonym na sesje Bartkiem Caboniem szybko stało się jasne, ze projekt będzie duetem.

BARTEK CABOŃ: Pasjonat dobrego słowa w każdej postaci. Nałogowo czyta i pisze. Zawodowo nauczyciel śpiewu. Trenuje głosy gwiazd polskiej sceny. Jest też rehabilitantem głosu i propagatorem zdrowego śpiewania w każdym stylu, od klasyki po rap.

AMEK KREBS: Producent muzyczny, kompozytor i perkusista, który swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 8 lat. Pochodzi z rodziny o silnych korzeniach muzycznych. Przez wiele lat zdobywał doświadczenie współpracując ze ścisłą czołówką polskich artystów.

 

Muzyka: Amadeusz Krebs Tekst: Bartłomiej Caboń

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz