Premierowy singiel Darii Kowolik “Skrzydła w pół”

Daria Kowolik prezentuje swój premierowy utwór “Skrzydła w pół”. To zupełnie nowa zapowiedź płyty, nad którą  wokalistka pracuje.

Nowa propozycja Darii to zgrabnie zbudowana piosenka, mieszcząca się w szeroko pojętym popie. Melodyjnie poprowadzona kompozycja podbita została wyraźnymi refrenami, które dodają istotnej charakterystyki całości. Wokalistka nie stawia na nadmierne epatowanie głosem, raczej staje się on ważnym elementem do przekazania opowieści, którą ten utwór niesie. Ta piosenka to jednocześnie odzwierciedlenie muzycznych poszukiwań artystki, gdzie istotne miejsce zajmuje możliwość odzwierciedlenia osobowości Darii Kowolik.

fot. materiały prasowe

Finalistka Mam Talent odpada z programu The Voice of Poland wywołując burze sprzeciwu wśród fanów popularnego show.

Odchodząc zapowiadała, że jej historia dopiero się zaczyna. Czarująca barwą głosu dziewczyna wraca z singlem przełamującym schematy. “Skrzydła w pół” to utwór o trudnych czasach dla miłości i młodych. Daria Kowolik odważnie realizuje swoje obietnice i stawia na MUZYKĘ.

Daria Kowolik to wokalistka, absolwentka Wokalistyki Estradowej w Akademii Muzycznej w Łodzi, finalistka IX edycji telewizyjnego programu Mam Talent (2016), uczestniczka X edycji The Voice Of Poland (2019) w drużynie Kamila Bednarka.

Studentka wokalistyki estradowej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w przedszkolu podczas pierwszych występów. To wtedy narodziła się pasja do śpiewania, recytacji i występów na scenie. W szkole podstawowej wzięła udział w pierwszych konkursach. Kontynuowała tą drogę, aż do liceum. Swój talent rozwijała na różnych przeglądach, festiwalach, na których zdobyła wiele nagród i wyróżnień.
Od 2012 roku regularnie prowadzi swój kanał internetowy i w domowym zaciszu tworzy własne covery oraz współpracuje z bratem Fabianem. W 2015 roku dostała się na wymarzone studia do Łódzkiej Akademii Muzycznej na wydział wokalno-aktorski, na specjalność Wokalistyka Estradowa. Od tego czasu szkoli swój głos w klasie prof. dr hab. Renaty Danel. Rozpoczęła naukę gry na fortepianie.

W 2016 roku wzięła udział w telewizyjnym programie typu talent show – Mam Talent, w którym została finalistką.

W styczniu 2017 roku podpisała kontrakt z polską wytwórnią muzyczną – Universal Music Polska. Aktualnie rozpoczyna pracę nad autorską, debiutancką płytą.

 

 

Leave a Reply