Trzeci singiel zapowiadający płytę Pawła Izdebskiego – “Szwy” [PREMIERA]

“Szwy” to trzeci już singiel Pawła Izdebskiego z albumu “@strach”, którego premiera już 17 stycznia 2020 r. Płyta ukaże się pod naszym patronatem medialnym.

Szwy to piosenka o tych, których nigdy nie będziemy w stanie wymazać ze swojej pamięci. To piosenka o tych, którzy mieli wielki wpływ na to kim się staliśmy. Jest to również utwór o wielkiej sile, jaką człowiek potrafi włożyć w relację, która z góry jest spisana na straty.
Szwy to gorzkie rozliczenie z przeszłością i melancholijna podróż, której lepiej słuchać będąc zawiniętym w ciepły koc.” – mówi o utworze Paweł Izdebski

Emocjonalny tekst piosenki otulony wzruszającym brzmieniem skrzypiec, pianina i gitar, w aranżacji Kasi Mazurkiewicz, doczekał się specjalnego wideo w wykonaniu Weroniki Grabowskiej.

“Szwy” to trzeci już, po “Laurze” i “Niewiarygodne”, singiel promujący nadchodzący album zatytułowany “@strach”. Tym razem Paweł Izdebski w typowym dla siebie melancholijnym, zmuszającym do refleksji nastroju. Odbiega tym samym od wcześniej wydanych singli i odkrywa różnorodność, jaką będzie charakteryzowała się nadchodząca płyta.

Tytułowy strach przejawia się w każdym z utworów albumu, w których Izdebski stawia czoła różnym obawom towarzyszącym codziennemu życiu. Odbiorca łatwo może zżyć się z narracją piosenek, dzięki uniwersalności problemów, o których jednak większość woli nie mówić.

“Możemy wiecznie uciekać, cofać się i tkwić w bezpiecznym miejscu albo… wziąć swój strach pod rękę i zacząć być wolnym. Fizycznie i psychicznie. Mam wrażenie, że zbyt późno orientujemy się, ile czasu tracimy i jak mało go mamy. Mocno wierzę w to, że któraś z piosenek złamie Cię do tego stopnia, że wyznasz miłość odpowiedniej osobie, odkurzysz instrument, który przez lata leżał na strychu albo zadzwonisz do osoby, która boi się tak samo jak Ty.” – Paweł Izdebski o płycie “@strach”

Album “@strach” można zamówić w przedsprzedaży na stronie http://preorder.pawelizdebski.pl, a w wersji fizycznej i cyfrowej dostępny będzie w całości 17 stycznia 2020 roku.

Premierze albumu towarzyszyć będzie koncert premierowy w warszawskim klubie ‘Progresja’ – już 26 stycznia przy ul. Fort Wola 22. Jednak już teraz można usłyszeć materiał z nadchodzącej płyty przedpremierowo i na żywo – Paweł Izdebski razem ze swoim zespołem muzycznym wyruszył w trasę pt. “Niewiarygodny Tour” – na której odwiedzi m.in.  Łódź (23.11) i Poznań (24.11). Szczegóły koncertów można znaleźć na stronie pawelizdebski.pl

 

 

 

Leave a Reply