Małgorzata Ostrowska w ramach “Piątków z Nową Muzyką”

Małgorzata Ostrowska odwiedziła Studio U22 w ramach „Piątków z Nową Muzyką”. Była liderka grupy Lombard, wróciła po 12 latach z nowym longplay’em „Na świecie nie ma pustych miejsc”. Płyta ukaże się na rynku 15 listopada nakładem wydawnictwa Agora. Spotkanie z artystką odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV.

fot. Darek Kawka ZPAV

Na trzy tygodnie przed oficjalną premierą albumu „Na świecie nie ma pustych miejsc”, Małgorzata Ostrowska była gościem Studio U22.

Artystka zaprezentowała swój nowy materiał. Gratką dla fanów będzie fakt, że płyta zostanie wydana z dwiema okładkami do wyboru. Wersja cyfrowa posiadać będzie natomiast bonusowy utwór „Nie jestem cicha”.

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je dziennikarz Marcin Kusy. Artystka opowiedziała o najnowszym wydawnictwie:

Myślę, że jest to płyta nie do końca szablonowa i bardzo dobrze, ponieważ z natury jestem człowiekiem przekornym. Sama sobie powiedziałam, że to płyta, którą nosiłam w sobie przez wiele lat i po prostu musiałam ją wydać.

Album Małgorzaty Ostrowskiej „Na świecie nie ma pustych miejsc” zawiera 14 utworów. Nie jest to tylko powrót po wieloletniej przerwie, ale także całkowita zmiana brzmienia. Wokalistka odstawiła na bok mocne gitary elektryczne, a sięgnęła po fortepian, skrzypce czy wiolonczelę. Emocjonalne i poruszające teksty tworzą spójną całość. Artystka znana z rockowych numerów udowadnia, że potrafi odnaleźć się w delikatnych balladach. Wraca jednak także do korzeni i na płycie, chociaż wciąż w akustycznych aranżacjach, znalazła miejsce dla bardziej energetycznych utworów. Za część kompozycji, a także za produkcję materiału odpowiada Maciej Muraszko.

Spotkanie z albumem „Na świecie nie ma pustych miejsc” odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów. ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z Nową Muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom, jak i początkującym artystom.

 

 

Leave a Reply