“Kruk” – premierowy singiel KAMI

Nowy utwór od KAMI to lekka zmiana kursu w jej twórczości. Do tekstu Jarka Jaruszewskiego “Bisza” powstała muzyka autorstwa Michała Szlempo i Kami. Posłuchajcie “Kruka”.

fot. materiały promocyjne

Kami, czyli Kamila Abrahamowicz – swoją przeszłość wiąże raczej z muzyką jazzową. W 2015 roku zadebiutowała na rynku muzycznym pop-jazzowym albumem „Wherever You Go”.

 

W 2016 roku zaczęła współprace z jazz-rockowym trio Scodrix i w taki właśnie sposób w jej twórczości zaczęły pojawiać się wpływy rockowe, elementy bluesa, soulu. W 2018 roku wspólnie z Michałem Szlempo napisała muzykę do tekstu Jarka Jaruszewskiego „Bisza” pt. „Sen o parasolach”, który stał się częścią albumu formacji B.O.K „Symetria”. Wkrótce potem Bisz napisał dla niej “Kruka”, który właśnie przeżywa swoją premierę.

Kami to wokalistka, dyplomowana skrzypaczka, dyrygentka, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swoją przeszłość łączy raczej z muzyką jazzową, jest laureatką m.in. II nagrody V Międzynarodowych Zmagań Jazzowych w Szczecinie.

“Póki co nowy singiel to nie jest zapowiedź płyty, raczej pojedyncza rzecz, na pewno jednak zapowiadająca zmianę „kursu” w mojej działalności”– jak informuje Kami

Autorką ilustracji jest Kasia Księżopolska.


Kompozycja rozpisana została na gitary i instrumenty klawiszowe. Interesującego podtekstu, ale też uroku dostarcza “Krukowi” alternatywny klimat, który opiera się na melodyjnym i dosyć nośnym brzmieniu. Vintage’owe, ale oparte na rockowych zagrywkach elementy stają się dużą wartością tego utworu. Ważny jest też nie byle jaki tekst.

 

Leave a Reply