“Dance&Pray” – premierowy utwór Justyny Jędrusik

27 września premierę miał nowy singiel Justyny Jędrusik “Dance&Pray”. Do piosenki powstał teledysk. Objęliśmy patronat nad tym wydarzeniem.

fot. materiały promocyjne

Najnowszy debiutancki singiel Justyny Jędrusik zachęca do tego by na problemy popatrzeć z dystansem. Czasem im bardziej emocjonalnie się w nie zagłębiamy, tym trudniej nam jest podjąć decyzję.


Swobodna kompozycja oparta została na żywym brzmieniu. Jej piosenkowa forma posiada pozytywny przekaz. Pewna lekkość utworu powoduje, że łatwo go przyswoić, dzięki czemu, po kilkakrotnym przesłuchaniu, tak wyraźnie zakreślony charakter pozostaje w pamięci na dłużej. “Dance&Pray” nie mieści się w żadnych modnych trendach muzycznych. To klasycznie skonstruowana piosenka, będąca czytelnie naznaczona soulowym podtekstem. Uwagę zwraca też wokal Justyny, który zdecydowanie prowadzi ten utwór.


Justyna Jędrusik – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach w klasie wokalu Beaty Bednarz i Iwony Kmiecik. Pochodzi z Nowego Sącza. W tym mieście stawiała swoje pierwsze muzyczne kroki w Szkole Mu-zycznej im. Fryderyka Chopina, gdzie uczęszczała na zajęcia z wokalistyki klasycznej. Jednak miłość do jazzu i muzyka rozrywkowa pokierowały jej dalszym rozwojem.

Przełomowym momentem było pokonanie wokalnych trudności zdrowotnych, które zmusiły ją do szukania pomocy u specjalistów. Tak trafiła do Krakowskiej Szkoły Jazzu, gdzie odzyskała siłę głosu, chłonęła wiedzę oraz rozwijała się muzycznie. Po warsztatach z Johnem Hennym postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i wyjechać do Stanów, aby nauczyć się techniki wokalnej. Szybko zaklimatyzowała się w Nowym Jorku, gdzie z nowo poznanymi muzykami założyła zespół.

W swoim dorobku artystycznym ma 11 koncertów z zespołem The Haveners na terenie Manhattanu, Brooklynu, Bronxu, New Jersey w tym w znanym na całym świecie klubie Shrine w Harlemie. Repertuar zespołu obejmował głównie gatunki Funky, R&B z elementami jazzu. Szkoliła swój wokal pod kierunkiem Beaty Bednarz oraz trenerów wokalnych takich jak Paulina Kujawska, Dean Kaelin, John Henny, Mike Goodrich oraz Norma Gordon. Uczestniczyła w warsztatach z takimi osobami jak Hanna Banaszak, Elżbiera Zapendowska, Bob Stoloff, Kurt Elling, Atma Anur.

Laureatka pierwszego miejsca na Międzynarodowym festiwalu muzyki chrześcijańskiej „Glory”. Wyróżniona na RMS Festiwal. Występowała wraz z Ramapo Gospel Choir pod kierownictwem Macka Brandona w koncercie Gospel Explosion w New Jersey. Solistka chóru Under Grace oraz Sądeckiego Chóru Gospel.

W 2018 roku z pośród kandydatów z całego świata 6 zostało wybranych do ostatniego etapu rekrutacji do Frost School of Music w Miami. W tym Justyna. Niewiele zabrakło, aby została zaakceptowana do wyż̇ej wymienionej szkoły. W kwietniu 2019 roku została zaakcpetowana do Berklee College of Music na kierunek wokalistyka. Otrzymała $14 000 stypendium, jednak była to ⅓ całej kwoty potrzebnej na rozpoczęcie nauki, dlatego nie mogła się zdecydować na spełnienie marzenia o edukacji w stanach.

Jest nauczycielem emisji głosu w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim od 2017 roku. Pomysłodawczyni i reżyser musicalu Skazani na Show, który powstał z myślą o przedstawieniu umiejętności i pasji swoich podopiecznych. W maju 2019 premierę miał drugi musical – Łóżko, który powstawał we współpracy z Katarzyną Jarszak, która jest autorem scenariusza.

Obecnie pracuje nad materiałem na kolejny singiel oraz na autorską płytę. W czerwcu 2019 zorganizowała warsztaty Gospel oraz Koncert Chwały w Piotrkowskim Amfiteatrze. Do współpracy zaprosiła Macka Brandona, który był jej wykładowcą na zajęciach z Music Performance w Ramapo College of New Jersey.

Już niedługo pojawi się jej kolejny utwór w nieco bardziej sentymentalnych klimatach, które dominują w jej twórczości.

Podoba Ci się twórczość Justyny? chcesz, aby powstawało więcej takich utworów? Możesz wesprzeć / stać się patronem kolejnych przedsięwzięć:

www.patronite.pl/justyna-jedrusik

FB:
https://www.facebook.com/Justyna-Jedrusik-104083416592105/

YT:
https://www.youtube.com/channel/UCnBbTOhPJ83VuTQhcbw9ZDA

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply