Muzyczny dziennik czyli Live sesja zespołu MÓW

W lipcu zespół MÓW przy współpracy z Vintage Sessions nagrał live sesję w bytomskim obiekcie byłej Elektrowni Szombierki. „Dziennik” Jest nową piosenką, która nie znalazła się na ich debiutanckim krążku.

Było wtedy duszno. Zaczęło padać. Tuż nad podłogą unosiła się warstwa czarnego pyłu, dach przeciekał. Tego letniego dnia w budynku byłej Elektrowni Szombierki w Bytomiu, wypełnionego bo brzegi nieoczywistą atmosferą, wybrzmiała nasza nowa historia – utwór „Dziennik”.

fot. Piotr Pizoń


Ten kawałek pokazuje kierunek naszego muzycznego rozwoju i, co tu więcej mówić, planów na przyszłość. – mówi Ania Bratek liderka zespołu i autorka utworu – Niesamowity klimat starej elektrowni okazał się doskonałym tłem dla naszego przekazu. Dziennik to piosenka o procesie dochodzenia do prawdy. Do sensu. Historia zaczyna się w miejscu beznadziei. W zupełnej ciemności. Powoli jednak coś się zmienia… – tłumaczy Ania.

Czytanie dzienników to wgląd w cudze historie, myśli i uczucia. Zespół MÓW zaprasza do odsłuchania swojego…

Zespół MÓW to czwórka kreatywnych artystów, którzy dzięki swoim pasjom i talentom potrafią przenieść słuchaczy w cudowny świat muzyki. W ich piosenkach znajdziecie soulowe, jazzowe i popowe brzmienie oraz mocne dające do myślenia teksty. Swój debiutancki album „Historie zebrane” wydali pod banderą słowackiej wytwórni Hevhetia jesienią 2018. Zespół gościł na takich muzycznych wydarzeniach jak Jazz w Ruinach, Jazz & Literatura, Live at Heart (Sweden), Hevhet Fest (Słowacja) i wielu innych.

W nagraniu udział wzięli:
wokal – Anna Bratek
piano & wokale – Aga Derlak
synthy – Arek Grygo
gitara – Kuba Mizeracki
bas – Mateusz Szewczyk
perkusja – Patryk Zakrzewski
video – Rafał Rudzki (Vintage Sessions)
producent – Carlos Saenz Torres
master – Abner Cabrera
muzyka i słowa – Anna Bratek
aranżacja – MÓW

fb.com/zespolmow
zespolmow@gmail.com

 

Leave a Reply