Bisz/Radex w kolejnej odsłonie nowego albumu

Nowy singiel “Pokaż mi język” pochodzi z nowej płyty bydgosko-warszawskiego duetu – Bisz/Radex, której premiera odbyła się 4 października. Utwór jest także częścią kampanii “Ojczysty – dodaj do ulubionych” (NCK), tj. najnowszej odsłonie poświęconej odpowiedzialnemu użyciu języka w sferze publicznej.

fot. Kobas Laksa

To już czwarta odsłona singlowa albumu „Duch oporu”, do tej pory ukazały się takie single jak „Lascaux”, „Światło wody” i „Duch oporu”. Wspólnymi mianownikami całego albumu są niesamowite teksty i gry słowne Bisza i Radka oraz muzyka Radka przełamująca stereotypy hip-hopowych korzeni.

Niezwykły teledysk do piosenki stworzyli Kobas Laksa i Marcel Borowski.

Duet Bisz/Radex to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie okołohiphopowej. Znani są ze swoich znakomitych tekstów oraz muzycznego, wykraczającego poza schemat podejścia do bitów.

Nowy album „Duch oporu” to wielowątkowy komentarz do stanu świata. Jest to swoisty dialog o współczesności, tego co w niej zachwyca, ale przede wszystkim co uwiera, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą.

Płyta zawiera jedenaście eklektycznych utworów spojonych pieczołowitą produkcją, a ich tematyka krąży wokół problemów współczesności: od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą. To ważny głos pokolenia trzydziestolatków o kondycji Polski i świata.

Radek Łukasiewicz – oprócz działalności w duecie z Biszem jest autorem większości piosenek zespołu Pustki, jego teksty śpiewają także m. in. Artur Rojek, Monika Brodka czy Piotr Zioła. Wzięty kompozytor muzyki teatralnej i słuchowiskowej.

Bisz – Jarosław Jaruszewski znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym B.O.K. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Miuosh, Vixen, Tau, Vienio, Sarius i wielu innych. W środowisku muzycznym klasyfikowany jest jako raper -poeta.

Tracklista:
1. DUCH OPORU
2. BIAŁE BATUTY
3. ŚWIATŁO WODY
4. OFLAJN
5. KOŚĆ
6. ZYSK ALBO ŚMIERĆ
7. MARGINES
8. ZMIENNE PRĄDY
9. POKAŻ MI JĘZYK
10. LASCAUX
11. KONIEC HISTORII

najbliższe koncerty:

11.10 / Ciechanów / Zgrzyt

8.11 / Warszawa / Hydrozagadka

13.12 / DK Luksus / Wrocław

 

Leave a Reply