Premierowy singiel Justyny Jędrusik “Dance&Pray”

27 września premierę miał – pod naszym patronatem medialnym – nowy singiel Justyny Jędrusik “Dance&Pray”. Do piosenki powstał teledysk.

Najnowszy debiutancki singiel Justyny Jędrusik zachęca do tego by na problemy popatrzeć z dystansem. Czasem im bardziej emocjonalnie się w nie zagłębiamy, tym trudniej nam jest podjąć decyzję. Na co dzień staram się zadawać sobie pytanie nie tylko o cel, ale też o to jak chcę, żeby wyglądała droga do niego.

fot. materiały prasowe

Jaki jest najciekawszy możliwy scenariusz? Szukam w sobie tej przestrzeni lekkości, radości i nie chcę, żeby cokolwiek mnie z tego stanu zabierało. To właśnie z tego stanu umysłu i ducha zaczynam szukać rozwiązań.

Czasami im bardziej czegoś pragniemy, tym bardziej nas to ogranicza w dążeniu do celu. Marzenie zaczyna być naszym problemem, a nie radością życia. Plątamy się w ambicjach, które nas powstrzymują. Przejmujemy się każdym przedsięwzięciem, a przecież już sama droga do celu może być przyjemna i lekka. Czy naprawdę trzeba tak wielkich emocjonalnych poświęceń? Chodzi tylko o to jaki podejmiesz wybór. Zawsze masz wybór.

Szybko staram się też analizować straty i zyski tego, albo innego podejścia. Czy można w obliczu trudności poczuć dreszczyk emocji i podekscytowania? Sama organizacja nagrań i teledysku tak wiele mnie nauczyła – nie skupiania się na problemie, a na szukaniu kreatywnych rozwiązań. Ciągle łapię się na zamartwianiu, ale zdecydowanie jest go mniej i mogę powiedzieć, że od napisania tej piosenki zaczęła się moja transformacja z pesymistki w optymistkę. Zachęcam do tego, abyś znalazł w sobie taką przestrzeń w której dobrze Ci się żyje – informuje Justyna Jędrusik.

Już niedługo pojawi się jej kolejny utwór w nieco bardziej sentymentalnych klimatach, które dominują w jej twórczości.

Podoba Ci się twórczość Justyny? chcesz, aby powstawało więcej takich utworów? Możesz wesprzeć / stać się patronem kolejnych przedsięwzięć:

www.patronite.pl/justyna-jedrusik

FB:
https://www.facebook.com/Justyna-Jedrusik-104083416592105/

YT:
https://www.youtube.com/channel/UCnBbTOhPJ83VuTQhcbw9ZDA

Justyna Jędrusik – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach w klasie wokalu Beaty Bednarz i Iwony Kmiecik. Pochodzi z Nowego Sącza. W tym mieście stawiała swoje pierwsze muzyczne kroki w Szkole Mu-zycznej im. Fryderyka Chopina, gdzie uczęszczała na zajęcia z wokalistyki klasycznej. Jednak miłość do jazzu i muzyka rozrywkowa pokierowały jej dalszym rozwojem.

Przełomowym momentem było pokonanie wokalnych trudności zdrowotnych, które zmusiły ją do szukania pomocy u specjalistów. Tak trafiła do Krakowskiej Szkoły Jazzu, gdzie odzyskała siłę głosu, chłonęła wiedzę oraz rozwijała się muzycznie. Po warsztatach z Johnem Hennym postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i wyjechać do Stanów, aby nauczyć się techniki wokalnej. Szybko zaklimatyzowała się w Nowym Jorku, gdzie z nowo poznanymi muzykami założyła zespół.

W swoim dorobku artystycznym ma 11 koncertów z zespołem The Haveners na terenie Manhattanu, Brooklynu, Bronxu, New Jersey w tym w znanym na całym świecie klubie Shrine w Harlemie. Repertuar zespołu obejmował głównie gatunki Funky, R&B z elementami jazzu. Szkoliła swój wokal pod kierunkiem Beaty Bednarz oraz trenerów wokalnych takich jak Paulina Kujawska, Dean Kaelin, John Henny, Mike Goodrich oraz Norma Gordon. Uczestniczyła w warsztatach z takimi osobami jak Hanna Banaszak, Elżbiera Zapendowska, Bob Stoloff, Kurt Elling, Atma Anur.

Laureatka pierwszego miejsca na Międzynarodowym festiwalu muzyki chrześcijańskiej „Glory”. Wyróżniona na RMS Festiwal. Występowała wraz z Ramapo Gospel Choir pod kierownictwem Macka Brandona w koncercie Gospel Explosion w New Jersey. Solistka chóru Under Grace oraz Sądeckiego Chóru Gospel.

W 2018 roku z pośród kandydatów z całego świata 6 zostało wybranych do ostatniego etapu rekrutacji do Frost School of Music w Miami. W tym Justyna. Niewiele zabrakło, aby została zaakceptowana do wyż̇ej wymienionej szkoły. W kwietniu 2019 roku została zaakcpetowana do Berklee College of Music na kierunek wokalistyka. Otrzymała $14 000 stypendium, jednak była to ⅓ całej kwoty potrzebnej na rozpoczęcie nauki, dlatego nie mogła się zdecydować na spełnienie marzenia o edukacji w stanach.

Jest nauczycielem emisji głosu w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim od 2017 roku. Pomysłodawczyni i reżyser musicalu Skazani na Show, który powstał z myślą o przedstawieniu umiejętności i pasji swoich podopiecznych. W maju 2019 premierę miał drugi musical – Łóżko, który powstawał we współpracy z Katarzyną Jarszak, która jest autorem scenariusza.

Obecnie pracuje nad materiałem na kolejny singiel oraz na autorską płytę. W czerwcu 2019 zorganizowała warsztaty Gospel oraz Koncert Chwały w Piotrkowskim Amfiteatrze. Do współpracy zaprosiła Macka Brandona, który był jej wykładowcą na zajęciach z Music Performance w Ramapo College of New Jersey.

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply