Piotr Lato zapowiada debiutancki album

Piotr Lato zapowiada swoją pierwszą autorską płytę, która ukaże się na początku 2020 roku. Wokalista w końcowym etapie prac nad albumem zdecydował się na crowfunding, który osiągnął obecnie blisko 90% potrzebnej kwoty.

Piotr Lato to muzyk, wokalista, kompozytor, znany szerszej publiczności z pierwszej edycji programu Big-Brother (2001 r.), a następnie z Idola (2005 r.). Dziś to dojrzały artysta będący na ostatniej prostej do wydania swojej pierwszej autorskiej płyty.

fot. Anna Zamoyska

“Moja droga była długa, ale wybrałem ścieżkę, na której marzenia dojrzewały spokojnie, a wrażenia zamieniały się w nuty, teksty, w końcu piosenki. W bardzo naturalnym tempie. I teraz są już nagranymi utworami na cały album” – mówi Piotr Lato w filmie w reżyserii Wojciecha Ciszkiewicza.

Premiera albumu przewidziana jest na początek 2020 roku. W nagraniach albumu wzięło udział 35 muzyków, autorem muzyki i wszystkich tekstów jest Piotr Lato. Muzyka ociera się o 4 gatunki: Grunge – Folk – Blues i DreamPop. Na krążku znajdą się takie tytuły jak m.in.: “Sicario”, “Just Yesterdays”, “60” , “Czekam w ogniu” “W ogrodzie dźwięków”, “Locky”, które jak mówi artysta odkryją przed nami muzykę „pustynną, pełną półmroku, kurzu, tajemnicy, pełną wrażeń i inspiracji zbieranych przez te wszystkie lata”. Wstęp do muzyki Piotra to utwór “Sicario”.

https://odpalprojekt.pl/p/piotrlato

Leave a Reply