Reedycja płyty “Follow My Dream” zespołu SBB

4 października ukaże się reedycja płyty “Follow My Dream” zespołu SBB. Oryginalnie album swoją premierę miał w 1977 roku.

Początek wędrówki legendy polskiego rocka po scenach zachodniej Europy końca lat 70. Pierwszy album tria wydany w zachodnich Niemczech wypełniły dwie długie, rozbudowane suity, pełne progresywnego patosu, karkołomnych solówek i… funkowych rytmów! Teraz klasyczne wydawnictwo powraca na CD, wzbogacone o trzy nagrania radiowe.

SBB pod wodzą Józefa Skrzeka było w latach 70. niezwykle płodnym i aktywnym zespołem, który non-stop koncertował w całej Europie i co chwilę dokonywał kolejnych nagrań – czy to płytowych, czy radiowych. Zrealizowany w listopadzie 1977 roku album „Follow My Dream” był jednym z pierwszych owoców współpracy z agencją Aries z Getyngi, która zaczęła pracować nad promocją grupy w Europie. Wydany na początku roku kolejnego longplay to zbiór tematów, które do dziś pozostają obowiązkowymi punktami koncertów SBB („Freedom With Us”, „Going Away”), połączonych z instrumentalnymi szaleństwami najwyższej próby („Wake Up”, „3rd Reanimation”).

„Follow My Dream” ukazuje się w odświeżonej, zremasterowanej formie. Trzy dodatkowe nagrania pochodzą z radiowych sesji zespołu – wśród nich znalazła się suita „Wiosenne chimery”, która była obowiązkowym punktem koncertów zespołu w trakcie promowania płyty w 1978 roku. W książeczce zdjęcia zespołu, szkic na temat powstawania płyty oraz teksty utworów.

Muzycy:
Józef Skrzek – voc, synth, keyb, hca
Apostolis Antymos – g, buzuki
Jerzy Piotrowski – dr, perc

Tracklista:

Going Away
1. Freedom With Us
2. 3rd Reanimation
3. Going Away
4. (Żywiec) Mountain Melody

Follow My Dream
5. Wake Up
6. In the Cradle of Your Hands (Song for Father)
7. Growin’
8. Follow My Dream

Bonus Tracks
9. Królewskie marzenie
10. Wiosenne chimery
11. Dla przyjaciół

 

 

2 odpowiedzi na “Reedycja płyty “Follow My Dream” zespołu SBB”

  1. Bzdura! Przecież Polska to kraj Europy Zachodniej, więc wydanie tej płyty nie jest żadnym początkiem wędrówki po Europie Zachodniej, ponieważ jako polski zespół, będąc w Polsce, od samego początku obracali się w Zachodzie. I Niemcy były i są jednym krajem.

    1. 🙂 Z tego co piszesz wynika, że jesteś młodym człowiekiem i nie masz pojęcia o czymś takim jak żelazna kurtyna. Przed 1989r Poldka była w Europie tylko geograficznie. Mentalnie i kulturowo była przez związek sowiecki w Azji. Niestety dzisiejsza polityka rządzących to próby cofnięcia czasu do roku 1988 …

Leave a Reply