Hot Dance Party i zespół Kamp! z gośćmi w Łodzi [FOTORELACJA]

Kev Fox, Kasia Lins, Hania Rani, Rosalie., Iza Trojanowska, Barbara Wrońska i Piotr Zioła – wszyscy na jednej scenie pojawili się 7 września w łódzkiej Wytwórni. W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur zespół KAMP! przygotował HOT DANCE PARTY, podczas którego mogliśmy usłyszeń polskie i światowe przeboje z lat 80. i 90.

fot. Bartosz Kuśmierski Photography

Repertuar koncertu był urozmaicony, a wielu pojawiających się znienacka gości stanowiło niewątpliwą atrakcję całego wieczoru. Świetne wykonania oraz świeże spojrzenie na nie zawsze łatwe kompozycje było dużym wyzwaniem dla zespołu KAMP!, który wyszedł z całego przedsięwzięcia obronną ręką. Trio z Łodzi zapewniło energetyczną porcję rozrywki na najwyższym poziomie, co przełożyło się na atmosferę panującą w klubie Wytwórnia.

Sporadyczne, mniej udane momenty nie decydowały o sile tego wydarzenia, bo to jednak angażujące i silnie ekspansywne wykonania były najważniejszą częścią całości. Nie do końca poradził sobie z piosenką Kombi “Przytul mnie” Piotr Zioła, a na pozór łatwa do zaprezentowania “Just Can’t Get Enough” z repertuaru Depeche Mode także okazała się kłopotliwa dla Tomasza Szpaderskiego z KAMP! Niemniej koncert był doskonale przygotowany, zagrany i uzupełniony przez zaproszonych gości. Ważną część stanowiła także wizualizacja (gra świateł).

Klimat całego koncertu zdecydowanie przełożył się na dobrą zabawę, a publiczność długo po zakończeniu skandowała o bis. Niestety bezskutecznie, bo tego typu impreza nie była przygotowana na jej przedłużenie chociażby w postaci bisów. A szkoda.

Zadowolenie spowodowane bardzo dobrze zrealizowanym wydarzeniem w ramach Festiwalu Czterech Kultur pozostawia nadzieję na jego dalszą kontynuację.

KAMP! już od wydanego w 2012 roku głośnego debiutu, zatytułowanego po prostu KAMP! utrzymuje uznanie krytyków oraz wiernej rzeszy fanów. Dziś  ma na koncie trzeci album – DARE, który spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem prasy i cieszy się ogromną popularnością w serwisach streamingowych. Zespół regularnie koncertuje za granicą na festiwalach i imprezach showcase’owych.

Łukasz Dębowski

 

Wszystkie zdjęcia – Bartosz Kuśmierski Photography dla Polska Płyta / Polska Muzyka

 

Leave a Reply