BARTH z debiutanckim singlem “Sam”

“Sam” to debiutancki singiel młodego wokalisty, który ukrywa się pod pseudonimem Barth. Wokalista jest znany chociażby ze współpracy z Ralphem Kaminskim, nad jego płytą “Morze”.

“Piosenka powstała spontanicznie. Bit stworzył JORDAH (Alkopoligamia), tekst napisała Patrycja Jewsienia i ja” – jak informuje Barth.

Wokalista bardzo ostrożnie odsłania własną wrażliwość muzyczną. Piosenka to udanie zaszczepiona elektronika na miękkim bicie Jordaha. Wyraźna, przestrzenna kompozycja staje się intrygującą zapowiedzią muzycznych poczynań Bartha. Znajdziemy w niej namiastkę niedopowiedzenia, pewnej tajemnicy, ale z czytelnym akcentem podążań muzycznych artysty.

 

Barth to młody, debiutujący wokalista. Studiował muzykę na Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracował nad płytą Ralpha Kamińskiego – udzielając swojego głosu w chórkach. Miłośnik dobrego popu i rnb. Jego największe inspiracje muzyczne to wokaliści etiopscy, soulowi, rnb. Do jego ulubionych wykonawców należą: The Weeknd, James Blake, Nina Simone, Sabrina Claudio, Sam Smith.

Artysta zapowiada w dalszej przyszłości wydanie całej płyty, którą realizuje z producentem STENDKIEM, który współpracował m.in. przy najnowszych projektach Reni Jusis. Więcej o dalszych poczynaniach obiecującego wokalisty na pewno będziemy informować.

 

 

Leave a Reply