“Muzyka kompozytorów polskich XVIII I XIX wieku” – premiera na płycie

„Muzyka kompozytorów polskich XVIII i XIX wieku” to płyta Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, która ukazała się 30 sierpnia dzięki Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Album zawiera zarówno wykonania koncertowe, jak również rejestracje archiwalne realizowane dla Polskiego Radia. Wszystkie powstały w latach 2015 -2019.

Na płycie zamieszczono Symfonię Jana Engla, 2 uwertury Józefa Elsnera (do opery „Andromeda” oraz do opery „Leszek Biały czyli Czarownica z Łysej Góry”), uwertury Maksymiliana Einerta i Karola Kurpińskiego oraz 2 Uwertury Stanisława Moniuszki: do operetki „Nowy Don Kichot czyli sto szaleństw” i do opery „Verbum nobile”.

 

Płytę kończą „3 Tańce” Juliusza Zarębskiego w instrumentacji Franciszka Liszta. Wszystko to w znakomitych wykonaniach Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod batutą jej szefa artystycznego – Michała Klauzy.
Album wzbogacony jest bookletem z obszernym omówieniem utworów i postaci wybitnych polskich kompozytorów autorstwa profesora Macieja Negrya.

Płyta ta inauguruje działalność Orkiestry pod zmienioną nazwą. Po niemal 30 latach występowania jako Polska Orkiestra Radiowa zespół wraca do historycznej nazwy Orkiestra Polskiego Radia W Warszawie.

 

Leave a Reply