“Pijane wiśnie” – nowy singiel SABINY i zapowiedź debiutanckiej płyty

Energetyczny, electro-popowy utwór “Pijane wiśnie” to najnowszy singiel zwiastujący płytę „Lepidoptera”. Premiera albumu zaplanowana jest na 13 września i będzie muzycznym debiutem SABINY, czyli Sabiny Karwali.

W jedenastu osobistych utworach podszytych electro-popowych brzmieniem artystka opowiada o przemianie z dziewczyny w młodą kobietę. Są to refleksje na temat samodzielności, odpowiedzialności i nabierania doświadczeń.

 

Warstwa liryczna spójna jest z ciekawym brzmieniem, które uzyskano stosując oryginalne sample, takie jak tykające zegary, odgłosy dzikich ptaków czy stare pozytywki.

“Lepidoptera” to bardzo autorski krążek. By mógł powstać, potrzebowałam wielu inspiracji. Jedną z najważniejszych była niewątpliwie szkoła filmowa, która dała mi możliwość obcowania zarówno z teatrem, jak i z filmem. Spotkałam także wielu wspaniałych, twórczych ludzi. Każdy z nich miał inną wizję sztuki i każdy co innego proponował. Szkoła ukształtowała mój gust i pomogła mi wybrać kierunek, w którym chcę podążać – mówi Sabina.

Do tej pory ukazało się kilka dobrze przyjętych singli SABINY, a teledysk do utworu “Panowie w kapeluszach” otrzymał nominację do PL Video Music Awards. Klip został nakręcony w całości jednym ujęciem, bez cięć montażowych. Jego realizacji podjęła się grupa absolwentów Szkoły Filmowej w Łodzi, którą ukończyła również SABINA.

SABINA czyli Sabina Karwala, to niezależna artystka, która na polskim rynku muzycznym zadebiutowała na początku 2018 roku, prezentując swój pierwszy singiel zatytułowany „Kołysanka”. Utwór ten poprzedził live sesję trzech autorskich utworów, ukazujących artystkę wraz z jej zespołem.

Sabina posiada wykształcenie aktorskie. Jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi i dotychczas spełniała się głównie na scenach teatralnych. Jest także finalistką 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply