Zespół Nastroje z singlem “Smak zabajony”

Zespół Nastroje właśnie opublikowała kolejny singiel “Smak zabajony”, który łączy w sobie brzmienia lat 80-tych oraz inspiracje od najciekawszych zespołów dreampopowych.

Dwa miesiące temu trio zadebiutowało utworem „Lato doskonałe”, a grupa wraz z jego premierą zaczęła grać pierwsze koncerty i prezentować swoją twórczość na żywo. Teraz otrzymujemy kolejną kompozycję o tytule „Smak zabajony”.

Utwór jest refleksją nad cienką granicą pomiędzy pragnieniem, przyzwyczajeniem a uwikłaniem. Dążenie do zaakcentowania swojej obecności, pragnienie bycia usłyszanym przez drugą osobę. Wyobrażenia, które pchały do przodu przez lata zostają skonfrontowane z rzeczywistością. To piosenka, która wyszła z głębi trzewi. Napisana w chwili, gdy chce się uciec, choć pod stopami jest cienka tafla lodu. Dokładnie taka jak ta, która za kilka miesięcy spowije pokrywy małomiasteczkowych stawów.

Tematyka świetnie odwzorowuje nazwę zespołu, którego członkowie przyznają, że „nastroje stanowią dla nas szczególną wartość – są paletą emocji i różnorodnych doświadczeń. Jesteśmy wnikliwymi obserwatorami codzienności. Muzyka jest dla nas narzędziem, przy wykorzystaniu którego, możemy przekazać słuchaczowi nasze przemyślenia. Jednocześnie nie boimy się podejmować kwestii trudnych i ważnych dla naszego pokolenia.”

Leave a Reply