Mariposa zapowiada płytę “Efekt motyla”

Mariposa zapowiada album w afro-kubańskim stylu, który został nagrany na Kubie. Wsród muzyków m.in. członek Buena Vista Social Club – Amadito Valdes i Urszula Dudziak. Płyta “Efekt motyla” ukaże się już 5 września pod naszym patronatem medialnym.

 „Efekt motyla” to płyta o poszukiwaniu i odnajdywaniu szczęścia. To „płyta–terapia”. Odczuwając silną potrzebę zmian unikałam statyczności. Pomagały mi w tym podróże w odległe miejsca. Moja płyta właśnie o tym jest – o potrzebie transformacji i dookreślenia własnych tęsknot. Próbą odpowiedzi na pytanie, czym tak naprawdę może być szczęście oraz jak je w sobie i w życiu odnaleźć – jak informuje artystka.

Płyta powstawała w trakcie moich podróży. Teksty zaczęłam pisać pod wodospadami Iguazu w Brazylii, a skończyłam w garażu na warszawskim Mokotowie. Muzyka powstała samoistnie niczym echo oparte na dźwiękach płynących ku mnie ze wszystkich świata, a to w Paryżu, a to w Blood Reserve w Kanadzie lub na Wyspie Wielkanocnej i w Pupkach na Warmii. Przez cały ten czas towarzyszyło mi jednak tylko jedno marzenie. Chciałam nagrać płytę o tym, jak drobne rzeczy, założenia, spotkania mogą zmienić cały nasz świat. O tym, że zmiana jest tylko kwestią decyzji, że nie musimy tkwić w czymś, czego nie chcemy. W czymś, co nas od środka dusi i tłamsi. Pomyślałam też, że jeśli ja sama chcę zmienić swoją codzienność, to powinnam zrobić to w epickim stylu! Bo przecież nie co dzień człowiek całkowicie zmienia swoje życie. Więc tę płytę o transformacji, o tzw. efekcie motyla – o małych działaniach prowadzących do dużych zmian – postanowiłam nagrać z najlepszymi muzykami. Czuję, że odniosłam sukces. Prawdziwi idole – muzyczni giganci, legendy jazzu i rytmów kubańskich – uwierzyli we mnie, w moją muzykę oraz mój własny „efekt motyla” – dodaje Asia Pyrek (Mariposa).

Album MARIPOSA „Efekt Motyla” został nagrany w legendarnym studiu EGREM w Hawanie. Wzięli w tym udział najlepsi muzycy afro-kubańskiego stylu: głównie członkowie formacji Buena Vista Social Club (Amadito Valdés), Afro-Cuban All-Stars, Chucho Valdés. Gościnnie wystąpiły także dwie wybitne wokalistki – Urszula Dudziak i Milagros de los Ángeles Soto (jedna z najbardziej znanych kubańskich śpiewaczek operowych).

Zapraszamy na koncert, który odbędzie się w dniu premiery płyty tj. 5 września w Warszawie.

 

 

Leave a Reply