“Intro” kolejnym singlem z nowej płyty Pezeta

Po 7 latach od premiery ostatniej płyty Pezet – jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce – ogłasza premierę nowego albumu pt. “Muzyka współczesna”. Płyta na sklepowych półkach pojawi się 27 września, a już dziś można obejrzeć teledysk do najnowszego singla pt. “Intro”.

Czerpiemy nadal z oldschoolu, brzmienia lat 90-tych się wkradają, ale też nawiązuje do deep house czy techno. – mówi Pezet.

fot. materiały prasowe

 

Teledysk w reżyserii Andiamo:

Z mojej strony ten utwór to hołd dla starych czasów i starego hip-hopu, lat 90-tych, a co za tym idzie do całej mojej już praktycznie 20-letniej drogi. Często to była ścieżka po nowe życie, pełna upadków i wzlotów. Łatwo mieć 5 minut sławy, ciężej upadać, podnosić się i znów być mistrzem. Tak w kółko. Ja zawsze chciałem być najlepszy, mierzyłem wysoko i niejednokrotnie wątpiłem i napotykałem przeszkody, co nie jest niczym dziwnym bo takie jest życie. – mówi Pezet.

Zastanawiam się czy wracam bo dawno mnie nie było czy cały czas byłem tylko dawno nie nagrałem albumu i w sumie myślę, że to drugie. „Muzyka Współczesna” to będzie zaskakujący twór i będziemy to odkrywać powoli. Kawałek pt. „Intro” pełni właśnie funkcję intra na tym albumie. Dlaczego? Żeby się tego dowiedzieć trzeba będzie sprawdzić cały album.

Teledysk powstał we współpracy z marką STR8, której filozofia “Go for Great” idealnie pasuje do tekstu nowego utworu Pezeta.

“Muzyka współczesna” to album po prostu o życiu. Tak jak “Muzyka Klasyczna” czy “Muzyka Poważna” tylko z perspektywy prawie 40-letniego faceta, który nadal chciałby czasem robić głupoty, jednak życie teraz wygląda zupełnie inaczej. Momentami prowadzi to do frustracji, innym razem do radości, miłości i sensu. Świat zmienia się bardzo szybko, moje pokolenie to dziś ludzie dorośli, choć niektórzy dojrzewają, inni nie. Wbrew pozorom problemy mamy podobne jak wtedy. Płyta jest inspirowana latami 90-tymi. Nie jest to jednak boom bap rap, to mieszanka brzmień z tamtych lat, różnych i w nowej odsłonie. Znajdzie się jednak i 90 BPM i miejsce dla dj’a.”– tak o albumie mówi Pezet.

Track lista:
Zostanie ujawniona w trakcje promocji albumu.

 

Leave a Reply