“American Live Story” Kasi Lins

“American Live Story” Kasi Lins to tryptyk dokumentujący muzyczną podróż po USA związaną z albumem “Wiersz ostatni”.

Film zawiera bonusowe wersje Live: “Save Me Boy” feat. Low Roar, “These Days” oraz “Hollow Words”.

“A oto skromna prezentacja naszej podróży po zachodnich ziemiach amerykańskich zamknięta w ponad 12-minutowej pigułce. Wierz czy nie, to nagrania żywe, a i obrazy żywe jak np. …uprzedzenia (wpisz cokolwiek co żywe).
Dziękuję przede wszystkim autorowi i pomysłodawcy Karolowi Łakomcowi, jak i wszystkim, którzy przyczynili się do urodzenia tego filmu.” – jak informuje Kasia Lins.

fot. materiały promocyjne

 

“American Live Story” to miesięczna podróż po Kalifornii ukazana w 3 piosenkach zarejestrowanych na żywo w wyjątkowych miejscach, takich jak San Francisco, Sequoia National Park, Yosemite, Los Angeles czy pustynie Kalifornii. Ten krótkometrażowy film zrealizowany na żywo jest bardziej związany z muzyką, tekstami niż typowy teledysk, jest też czymś więcej niż typowa livesesja. To sposób na wyrażenie muzyki w określonym miejscu i czasie, wejście w niepowtarzalną atmosferę, którą tworzą muzyka w połączeniu z konkretnym miejscem. 
„Naszym głównym celem było uchwycenie idealnego momentu – wizualnie i muzycznie. Spędzaliśmy kilka dni w każdym miejscu, aby poczuć jego nastrój, nie spieszyć się, tylko skupić się na atmosferze tam panującej i oddać ją w obrazku. Wykonaliśmy tylko po kilka ujęć w każdym miejscu. Pierwsze, które nas satysfakcjonowało pod względem technicznym, wchodziło do filmu. Nie chcieliśmy, żeby to było „przeprodukowane”.”

Nasz wywiad z Kasią Lins:

“Emocje, to jest to, na czym najbardziej mi zależy” – nasza rozmowa z Kasią Lins

Leave a Reply