“Awakening” Vincenta pierwszą odsłoną nowej niezależnej wytwórni Seagull Ross

Nowo powstałe, niezależne wydawnictwo Seagull Ross ma przyjemność zaprezentować pierwszy singiel “Awakening” artysty o pseudonimie Vincent!

“Awakening” to premierowy singiel, którym przedstawia się nowy artysta – Vincent. To bardzo wdzięczny mariaż instrumentów akustycznych, z pierwszoplanowym fortepianem oraz elektroniki generującej wciągającą energię. Oba te plany tworzą idealną przestrzeń dla poruszającego głosu wokalisty.

fot. Piotr Jurczak

Inspirację dla powstania utworu stanowiły rozważania na temat potrzeby codziennego odradzania się na nowo, przebudzenia się z letargu, w jaki wprowadza współczesny świat. Wobec wszechobecnego pędu, sztuczności i pewnej mechaniczności w funkcjonowaniu, rodzi się chęć organicznego działania, spojrzenia wewnątrz siebie, wypracowania swego rodzaju uważności.

Vincent – pod tym pseudonimem kryje się Marcin Wincenciak. Już w wieku 7 lat rozpoczął naukę na fortepianie w państwowej szkole muzycznej w Łomży, gdzie stawiał pierwsze muzyczne kroki.  W między czasie był członkiem Studia Piosenki Pop Art, działającego w tamtejszym Miejskim Domu Kultury. W tym czasie uczestniczył w wielu koncertach i festiwalach muzycznych. Dalsza fascynacja muzyką zaowocowała studiami na Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Wokalistyki Jazzowej. To tam powstawały pierwsze muzyczne pomysły, które stały się później częścią autorskiego projektu Marcina – Vincent. Jak mówi sam artysta, inspiruje go przede wszystkim natura i cisza. To w tych przestrzeniach Vincent pobudza do tworzenia swoją wyobraźnię.

„Obecny moment ma dla mnie ważne znaczenie i skłania mnie do różnych przemyśleń. To też chcę przekazywać w moich utworach…”

Artysta aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim mini-albumem.

 

Leave a Reply