Kwiat Jabłoni na Pol’and’Rock Festival

Kwiat Jabłoni wystąpił podczas Pol’and’Rock Festivalu, gdzie zaprezentował piosenki ze swojej debiutanckiej płyty ” Niemożliwe”, która ukazał się w lutym tego roku. Występ absolutnie nietypowy dla festiwalowych warunków. Jak było? Nastrojowo, nostalgicznie, a nawet przytulnie. Posłuchajcie piosenki “Dziś późno pójdę spać” z tego festiwalu.

Kwiat Jabłoni to nieszablonowy duet. Ona i on – rodzeństwo. Tak zamyka się Małą Scenę drugiego dnia najpiękniejszego festiwalu świata.

fot. materiały promocyjne

 

Pol’and’Rock to ogromny darmowy letni festiwal muzyczny, a zarazem największy w Europe festiwal odbywający się pod gołym niebem. Przystanek Woodstock odbywa się na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (ponad 600 000 osób w 2012 roku). Festiwal organizowany jest przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a jego mottem są “Miłość, Przyjaźń, Muzyka”.

Na każdym festiwalu Pol’and’Rock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Głównym tematem muzycznym festiwalu jest rock, ale reprezentowane gatunki mają niemal pełną gamę od folku przez eksperymenty do metalu. Ostatnie lata pokazały także reggae, muzykę elektroniczną, a nawet muzykę klasyczną.

Szacuje się, że blisko milion ludzi bawiło się na koncercie Kultu. Legenda polskiego rocka wystąpiła na festiwalu pod raz pierwszy. Najbardziej zaskakującą niespodzianką okazał się jednak występ Majki Jeżowskej, która zaprezentowała swoje najbardziej znane piosenki w rockowej odsłonie. Na scenie pojawiło się też kilkudziesięciu innych polskich wykonawców, m.in. Agnieszka Chylińska, Łydka Grubasa, Krzysztof Zalewski, Piotr Bukartyk, Hunter, Acid Drinkers. Takie rzeczy tylko na Pol’and’Rock Festival, który w tym roku miał miejsce od 1 do 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Leave a Reply