“V5” – nowa EPka zespołu KMINEK

„V5” – taki tytuł nosi EP tria Kminek z Legnicy, która ukazała się 24 maja. Dwa utwory z tego wydawnictwa miały już swoją oficjalną premierę w mediach. Najnowszym singlem promującym ten album jest piosenka “Nie kradnij”.

Kminek lubi niebanalne akcje związane z promocją swoich muzycznych dokonań. Podczas koncertu promocyjnego debiutanckiego albumu „34”, publiczność mogła częstować się specjalnie przygotowanymi na tą okazję … ciastkami z kminkiem. Teraz zespół również zaskoczył. Piosenki „Chłopaku” oraz „Nie kradnij, nie zabijaj, kochaj” zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej finałowego odcinka drugiego sezonu programu kulinarno – podróżniczego „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”, emitowanego na antenie TVP2.

fot. materiały promocyjne

Nowe utwory zespół zarejestrował w jednym ze studiów w rodzinnej Legnicy. – “Tym razem nie zaprosiliśmy na sesję żadnych gości. Po prostu uznaliśmy, że poradzimy sobie świetnie we własnym gronie. Postanowiliśmy wydać EP, a nie pełny album, gdyż nie chcieliśmy czekać do zimy z wypuszczeniem czegoś nowego, a nie wszystkie pomysły, nad którymi pracowaliśmy zostały ukończone w stu procentach” – mówi wokalistka i współkompozytorka „V5” Michalina Maruniak. Chwytliwe melodie, niebanalne teksty, trochę „ejtisowych” klimatów, charakterystyczny wokal – to najważniejsze składniki Kminkowego stylu AD 2019.

Kminek to trio: Michalina Maruniak – wokalistka i współkompozytorka repertuaru; Jerzy Delwo – gitara basowa, teksty, muzyczny „mózg” zespołu oraz Paweł Zając – gitary. “W tym męskim gronie na ogół to ja jestem ogniem, Jurek – wodą, a Paweł – wiatrem lub falą. Taka z nas dobrana ekipa! Zawsze nas to zaskakuje: jak myśmy się odnaleźli? Rozumiemy się fajnie i bez słów” – podkreśla wokalistka zespołu. W koncertowym składzie grupę wspomagają gitarzysta Arek Halikowski – gitary, Adam Rorat – instrumenty klawiszowe oraz perkusista Paweł Kurek.

Utwory z debiutanckiego albumu legnickiej grupy „34” gościły na antenie radiowej Trójki: w audycjach ikony tej rozgłośni Marka Niedźwieckiego oraz w programie „Trójka Żąda Talentów”. Promując płytę „34”, zespół miał okazję dzielić scenę z takimi artystami jak: Ray Wilson (eks-wokalista Genesis) i Lao Che.

UTWORY:

1. Podłoga

2. Chłopaku

3. Poradnia rodzinna

4. Nie kradnij

5. Klatka

“Kminkową” EPkę możecie zamówić tutaj:

https://allegro.pl/oferta/plyta-cd-kminek-v5-8340350931?fbclid=IwAR1aKtPy14lYciyBY-2rPU3hTIlZPjCty_886EHjJYRiifpKzuKdRb5s_5s

 

fot. okładka EPki

Leave a Reply