Renata Przemyk obchodzi 30-lecie pracy artystycznej

Obchody 30-lecia swojej pracy scenicznej rozpoczęła Renata Przemyk podczas koncertu na Akademii Sztuk Przepięknych pierwszego dnia Pol’and’Rock Festival.

Koncert 1 sierpnia, krótko przed północą (na nocnym ASP) był pod każdym względem wyjątkowy, do czego przyczyniło się już samo miejsce i publiczność tego niepowtarzalnego festiwalu, nowe aranżacje znanych i lubianych utworów oraz plejada gości: Ania Rusowicz (“Ten taniec”), Tytus z Acid Drinkers (“Babę zesłał Bóg”), Olaf Deriglasoff, Łukasz Bzowski (Grubson).

fot. materiały prasowe

Całość została też zarejestrowana pod kątem wydania na DVD. A jednym z bonusów była premiera nowego utworu artystki pt. “Nie umieraj”.

Renata Przemyk powraca w tym roku na scenę z twórczością kultowego projektu Ya Hozna, podsumowując tym samym 30-lecie swojej działalności artystycznej. Publiczność będzie miała okazję zetknąć się z fenomenalnym połączeniem poetyckiej wrażliwości z punkową energią.

Renata Przemyk zadebiutowała w 1989 roku wraz z zespołem Ya Hozna, z płytą o tym samym tytule. Przebojami „Babę zesłał Bóg”, „Kochaj mnie jak wariat”, „Tańczę na stole”, czy „Tortury” podbiła serca fanów polskiej sceny rozrywkowej. Po zawieszeniu działalności zespołu rozpoczęła karierę solową. Systematycznie wydaje kolejne płyty, ostatnią z nich jest „Boogie Street”, gdzie wokalistka śpiewa piosenki Leonarda Cohena z 2017 roku. Wielokrotnie nominowana i nagradzana, jej twórczość zyskała pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego. Występowała na festiwalu w Jarocinie, na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu i Kolonii, a także za granicą – w Normandii, Bretanii, Paryżu i Nowym Jorku.

 

Leave a Reply