Fest Festival 2019 – Mery Spolsky wystąpi na scenie New Stage

Pierwsza edycja chorzowskiego Fest Festivalu zbliża się wielkimi krokami, dlatego prezentujemy sylwetkę kolejnej artystki, która wzbogaci line-up tej imprezy. Główną gwiazdą sceny New Stage podczas pierwszego dnia festiwalu będzie Mery Spolsky.

Mery Spolsky (Marysia Żak) jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, gitarzystką, a także rysowniczką i projektantką ubrań – artystką wyjątkowo samodzielną. Szersza publiczność miała okazję poznać ją przy okazji występu na Festiwalu w Opolu w 2015 roku, kiedy wykonała piosenkę „Cała jesteś w skowronkach” z repertuaru Skaldów, we własnej, nie do poznania zmienionej, fenomenalnej aranżacji. W międzyczasie z sukcesami występowała w Przeglądach Piosenki Aktorskiej, innych konkursach muzycznych i festiwalach. W 2017 roku nawiązała współpracę z wytwórnią Kayax, czego efektem był jej debiutancki album „Miło było Pana poznać”, promowany przez singiel pod tym samym tytułem oraz przez kolejne utwory: „Alarm” i „Liczydło”.

Obecnie Mery Spolsky pracuje nad swoim drugim krążkiem, a promuje go utwór „Fak”, którego z całą pewnością nie zabraknie podczas koncertu na Fest Festivalu. Mery wystąpi na deskach New Stage, czyli specjalnej scenie sygnowanej nazwą muzycznego projektu wytwórni Kayax „My Name Is New” przeznaczonego dla początkujących artystów. Do niedawna Marysia była ambasadorką tego projektu – wzorem do naśladowania dla innych artystów pod względem organizacji pracy artystycznej i ukierunkowania kariery na jej wczesnym etapie, a teraz, w ramach pierwszej edycji Fest Festivalu, wystąpi jako główna gwiazda sceny New Stage. Oprócz niej zaprezentują się początkujący wykonawcy należący do projektu.

Jonatan Paszkiewicz

Fest Festival 2019 odbędzie się w dniach 23-24 sierpnia 2019 r. na terenie chorzowskiego Parku Śląskiego. Bilety wciąż w sprzedaży.

Bilety

Leave a Reply