Zamilska i No. 107 wystąpią na Festiwalu Soundedit

Zamilska oraz No. 107 wystąpią na piątkowym afterparty łódzkiego Festiwalu Soundedit. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 24-27 października.

26 października (sobota) w ramach 11. edycji Festiwalu Soundedit wystąpią: Misia Furtak, Mick Harvey oraz Stanisław Soyka. Tego samego dnia odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagrody “Człowieka ze Złotym Uchem”. Dotychczas otrzymało ją trzydziestu ośmiu krajowych i zagranicznych wybitnych producentów muzycznych.

Natomiast 25 października (piątek) w Wytwórni zagrają: Nitzer Ebb oraz DAF. 27 października odbędą się bezpłatne warsztaty dla dzieci, a zespół Lady Pank wystąpi w roli taperów do animowanego filmu “Jacek i Placek – o dwóch takich, co ukradli Księżyc”.

fot. okładka płyty “Uncovered”

Pierwszego dnia festiwalu na scenie pojawią się natomiast dwie łódzkie legendy – zespoły Blitzkireg i Moskwa.

25 października na afterparty pojawią się: jedna z najbardziej cenionych artystek muzyki elektronicznej Zamilska oraz łódzki DJ No. 107.

Zamilska chętnie tworzy dla i z innymi artystami. Warto wspomnieć współpracę z Nosowską przy okazji projektu „Powroty” Electronic Beats, czyli remix „Jeśli Wiesz Co Chcę Powiedzieć”, ale też z Marią Peszek, dla której Zamilska wykonała remix utworu „Sorry Polsko”. Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się współpraca z Quebonafide i ich wspólny utwór „Święty Spokój” nagrany w ramach cyklu „Żywy Gig”. W 2017 Zamilska była częścią Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka.
Wielkim wyzwaniem dla Zamilskiej było stworzenie oprawy muzycznej do pokazu mody „Hold the Rivers” projektanta Michała Szulca, a spełnieniem marzeń z dzieciństwa prowadzony od 2017 roku własny program radiowy „Nocny TransPort” emitowany co środę w radiowej Czwórce, w którym Zamilska prezentuje swoje eklektyczne inspiracje.

 

 

Leave a Reply