Najpopularniejsze polskie piosenki w rozgłośniach radiowych (6-12.07.2019)

Przeglądając najnowsze notowanie najczęściej granych piosenek wybraliśmy 10. polskich propozycji. Pierwsze miejsce jest o tyle interesujące, że piosenka ta zdetronizowała lidera ostatnich tygodni tj. Dawida Podsiadłę z najnowszym singlem “Trofea”. Natomiast smutnym faktem jest to, że polskie piosenki wciąż nie są chętnie grane w dużych rozgłośniach radiowych. Efektem tego jest sytuacja, że na 50 miejsc zestawienia, tylko 13 to propozycje polskich wykonawców.

fot. materiały promocyjne

1. „Za krokiem krok” to pierwszy singiel Cleo zapowiadający jej nowy muzyczny projekt. Premierowa piosenka powstała we współpracy wokalistki z producentem muzycznym Donatanem, ukrywającym się na potrzeby projektu pod pseudonimem DobroBIT.

2. “Trofea” to  trzeci singiel z diamentowej płyty „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły.  Piosenka przez ostatnie tygodnie prowadziła na liście najchętniej granych utworów w rozgłośniach radiowych.

3. “Górą Ty” Golec uOrkiestry & Gromee feat. Bedoes to nie tylko jedna z popularniejszych polskich piosenek, ale także całkiem nieźle radzi sobie jeśli chodzi o wyświetlania na YouTube. Okazuje się, że utwór ten pretenduje do tegorocznego przeboju lata.

4. Piosence “Sobie i Wam”, czyli tegorocznemu hymnowi Męskiego Grania (Nosowska, Zalewski, Igo i Organek) trudno będzie przebić “Początek”, czyli poprzedni ogromny przebój w wykonaniu Zalewski/Kortez/Podsiadło. Niemniej utwór także całkiem nieźle radzi sobie w rozgłośniach radiowych.

5. “Czasami” Pawła Domagały pochodzi z jego najnowszej płyty “1984”.

1984” jest podsumowaniem pierwszej rundy meczu: Paweł Domagała kontra świat. To płyta bardzo osobista, znajdziecie tu dużo autorefleksji i powrotów do dzieciństwa. Czy jestem takim człowiekiem, jakim chciałem być? Co bym powiedział sobie sprzed lat, gdybyśmy spotkali się dzisiaj? Mam nadzieję, że pytania z „1984” będą inspirujące również dla Was. Współtwórcą albumu jest Łukasz Borowiecki.

6. Don&RL9 feat. ENEJ. Piosenka “Wolę Ciebie Wolność” pochodzi z producenckiego projektu Don’a i Roberta Lewandowskiego. W projekcie Don pełni funkcję producenta muzycznego, a Robert Lewandowski producenta wykonawczego. W kawałku wystąpił zespół Enej.

7. “Tęskno mi” Sarsy to już trzeci singiel z albumu “Zakryj”. “Słowa i tekst każdego singla widzę i wyrażam w kolorach, symbolach, gestach. W ten sposób chcę zwrócić uwagę na różne warstwy moich kompozycji” – mówi wokalistka.

8. Po zawieszeniu działalności grupy T.Love, Muniek Staszczyk powraca w nowej solowej odsłonie. „Pola” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nowy album, którego premiera jest zaplanowana na październik tego roku.

9. Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 oraz pierwszej edycji The Voice Kids prezentuje swój najnowszy singiel “Dobrze jest, jak jest”. Za produkcję utworu odpowiada Cutfather, który wyprodukował hity m.in. dla takich gwiazd jak Katy Perry, Liam Payne, Sigala, Olly Murs, Kylie Minogue. Singiel zapowiadał jej debiutancki album.

10. “Absolutnie, absolutnie” to drugi singiel promujący nowy album Sorry Boys – “Miłość”, który ukazał się 10 maja. Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem.

Leave a Reply