“Niewiarygodne” pierwszym singlem Pawła Izdebskiego [PREMIERA]

Paweł Izdebski, do dziś znany jako wokalista Studio Accantus, gitarzysta Ralpha Kamińskiego i autor EP “Książę Naiwności”, 10 lipca 2019 r. zapowiada swoją pierwszą autorską płytę zatytułowaną “@strach”, wydając premierowego singla pt. “Niewiarygodne” na YouTube i platformach streamingowych.

fot. Magdalena Halicka

Debiutant z podwarszawskiej Wiązowny przełamuje swoją karierę muzyczną. Paweł Izdebski podjął się współpracy z zespołem, dotychczas grającym pod nazwą Deep Down Inside, co skłoniło go do powrotu do zdecydowanie mocniejszych, rockowych korzeni muzycznych, oddalając się od klimatu wydanej w 2017 roku popowej EP “Książę Naiwności”, a zbliżając do bardziej alternatywnych brzmień – co można usłyszeć w dostępnym od 10 lipca utworze “Niewiarygodne”.

Płyta “@strach” to ostateczny porachunek z lękami muzyka, porzucenie bujającego w obłokach chłopaka i stawienie czoła dojrzałemu, choć przytłaczającemu światu, do czego zachęca również odbiorców.

“Płyta pt. “@strach” to muzyczno-słowna rozprawa z moimi lękami. W liczbach jestem już dorosłym człowiekiem, ale moja dusza po dziś dzień walczy z demonami przeszłości. Możemy wiecznie uciekać, cofać się i tkwić w bezpiecznym miejscu albo… wziąć swój strach pod rękę i zacząć być wolnym. Fizycznie i psychicznie. Mam wrażenie, że zbyt późno orientujemy się, ile czasu tracimy i jak mało go mamy. Mocno wierzę w to, że któraś z piosenek złamie Cię do tego stopnia, że wyznasz miłość odpowiedniej osobie, odkurzysz instrument, który przez lata leżał na strychu albo zadzwonisz do osoby, która boi się tak samo jak Ty.” – jak informuje Paweł Izdebski

Album “@strach” można już od dziś (10 lipca 2019r.) zamówić w przedsprzedaży na stronie https://pawelizdebski.pl/preorder, a w wersji cyfrowej i fizycznej dostępna będzie w całości w styczniu 2020 roku.

Przedsprzedaż gwarantuje niższą cenę albumu oraz otrzymanie własnego egzemplarza, podpisanego przez Pawła Izdebskiego, z kilkoma innymi gadżetami zespołu, na kilka dni przed oficjalną premierą krążka.

fot. Magdalena Kubiak

O czym jest “Niewiarygodne” – pierwszy singiel promujący nowy album?

“O tym, że do zmiany na lepsze potrzeba nam drugiego człowieka. Kogoś, kto pomimo naszych wad, walczy o nasze szczęście i pokazuje nam lepszą wersje samych siebie.
Piosenka, która może wydłużyć festiwalową noc i będzie współgrała z rozgwieżdżonym niebem. “Już na próbach nieuchronnie zbliżyliśmy się stylistyką do takich zespołów jak Snow Patrol czy Coldplay. Jesteśmy z tego ogromnie szczęśliwi, ale mamy też nadzieję, że utwór jest gdzieś pośrodku naszych inspiracji i jest to coś oryginalnego.”

Pawła Izdebskiego można usłyszeć nie tylko na YouTube czy platformach streamingowych takich jak Spotify. Zespół aktywnie koncertuje, a w związku z nadchodzącą premierą planują również trasę koncertową “Niewiarygodny Tour”, z którą zamierzają odwiedzić każde województwo.

Poszczególne daty zostaną jeszcze ogłoszone, ale już dziś możemy zaprosić na koncert przedpremierowy w Krakowie – 12 lipca 2019r. – szczegóły w wydarzeniu Facebook: https://www.facebook.com/events/286834085604177/

Do końca bieżącego roku artysta wypełni kalendarz koncertami solowymi – znakomicie przyjętymi przez publiczność w Poznaniu czy Toruniu oraz koncertami z zespołem w wersji akustycznej.

 

Leave a Reply