Romuald Lipko walczy z chorobą nowotworową

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera walczy z chorobą nowotworową.

Pierwszą diagnozę postawiono zaledwie kilka tygodni temu, po ogłoszeniu przez zespół Budka Suflera wielkiego powrotu na scenę. Od tego czasu artysta przeszedł szereg specjalistycznych badań w Polsce oraz w niemieckim Magdeburgu.

fot. materiały prasowe

Pierwszą informację o chorobie muzyka podali członkowie zespołu za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Nie czujemy się na siłach relacjonować działań medycyny na najwyższym poziomie – mówią członkowie zespołu. – Towarzysząc naszemu przyjacielowi na każdym etapie jego choroby zrozumieliśmy jedno: jest realna szansa zwycięstwa w tej trudnej walce – dodają.

Członkowie zespołu podkreślają, jak ważne w chwili obecnej jest wsparcie ich kolegi w walce z chorobą: – Stan ducha naszego przyjaciela jest czynnikiem niezwykle ważnym – czytamy w komunikacje opublikowanym przez członków Budki Suflera. – Podczas każdej z naszych rozmów Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, zbliżającej się jesiennej trasie koncertowej oraz nowoczesnych aranżacjach przebojów Zespołu. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy – głosi dalej komunikat.

Gwiazdy wspierają znanego kompozytora

Informacja o chorobie poruszyła wielu znanych artystów. Swoje wsparcie wyrażają za pośrednictwem mediów społecznościowych! – Jestem głęboko poruszona informacją o chorobie mojego wieloletniego przyjaciela! Zaledwie kilka tygodni temu widzieliśmy się na sesji zdjęciowej zapowiadającej powrót Budki Suflera – mówi Izabela Trojanowska związania z zespołem od wielu lat. Romuald Lipko jest kompozytorem jej największych przebojów, w tym „Wszystko, czego dziś chcę” czy „Tyle samo prawd, ile kłamstw”. – Wiem, jak ważny dla Romka jest jesienny powrót zespołu na scenę. Jedną z najlepszych form wsparcia go w walce z chorobą, może być udział w zbliżającej się trasie koncertowej – dodaje.

Izabela Trojanowska to nie jedyna, związana z zespołem gwiazda, która publicznie udzieliła wsparcia kompozytorowi. – Myślami jestem z Romkiem. Wierzę w Jego szybki powrót do zdrowia – komentuje doniesienia o chorobie Urszula, dla której Lipko skomponował takie przeboje, jak „Dmuchawce latawce wiatr” czy „Luz blues w niebie same dziury”.

Wiem, że Romek jest silny i wierzę, że wkrótce będzie zdrowy. Przesyłam same pozytywne myśli w Jego Stronę – mówi Felicjan Andrzejczak, wokalista Budki Suflera z lat 82-83, znany m.in. z utworu „Jolka, Jolka pamiętasz”.

Muzycy wyruszą w trasę!

Jak zapewnia organizator powrotu Budki Suflera jesienna trasa koncertowa Zespołu nie jest zagrożona. – Nie przerywamy prac związanych z powrotem Zespołu na scenę – słyszymy w agencji Topkoncert. – Podobnie, jak nasz przyjaciel ogromnie wierzymy w sukces zaplanowanej na wrzesień i październik trasy koncertowej – mówią organizatorzy.

Budka Suflera powraca na scenę wraz z jesienną trasą koncertową pod nazwą 45 lat  “Powrót do korzeni”!  Zespół zagra w największych halach w Polsce, w tym w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie oraz w Katowicach.
Siedem  miast, największe sale koncertowe, ponad sto tysięcy widzów. To najlepsza forma na świętowanie 45-lecia pracy artystycznej zespołu. Cztery dekady wypełnione przebojami Budki. To stos nagród, niezliczone hity na listach przebojów, 15 studyjnych albumów i tysiące koncertów na całym świecie. Zapowiadająca powrót trasa koncertowa to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń muzycznych 2019 roku nie tylko dla fanów kapeli, ale także dla wszystkich, którzy kiedykolwiek nucili utwory jednego z najbardziej utytułowanych polskich zespołów.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje, przy których dorastały kolejne polskie pokolenia. Dzięki utworom „Sen o dolinie”, „Cień wielkiej góry” przeniesiemy się wspomnieniami cztery dekady wstecz, do czasów gdy  Zespół rozpoczynał swoją karierę. Zabrzmią  też przeboje z lat 80. „Za ostatni grosz” i „Nigdy nie wierz kobiecie” oraz wykonane przez Felicjana Andrzejczaka „Noc komety” i „Jolka, Jolka pamiętasz”.  Nie zabraknie hitów Budki Suflera z lat 90., w tym „Takie tango” czy „Bal wszystkich świętych” ze sprzedanej w ponad milionowym nakładzie płyty „Nic nie boli tak, jak życie”.

Z okazji jubileuszu zespół zaprosił do udziału w koncertach związanych z Budką Suflera gości, w tym Izabelę Trojanowską, która zaśpiewa doskonale wszystkim znane m.in. „Wszystko czego dziś chcę” i „Tyle samo prawd ile kłamstw” oraz Urszulę w  której wykonaniu usłyszymy m.in. „Dmuchawce, latawce, wiatr” i „Luz blues w niebie same dziury”. Będzie to także pierwsza okazja do usłyszenia na żywo Roberta Żarczyńskiego – nowego wokalisty zespołu oraz gitarzystów Darka Bafeltowskiego i Piotra Bogutyna. Na swoich stałych stanowiskach zagrają Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki.

 

Leave a Reply