Najnowsze muzyczne propozycje na lato 2019 [RANKING]

Letni czas rządzi się własnymi prawami. Z tej okazji wybraliśmy 10. piosenek, które idealnie współgrają z najbardziej słoneczną porą roku. Wszystkie utwory to nowości, które zaistniały w ciągu ostatnich tygodni lub miesięcy. Od Kamila Bednarka po Króla i Darię Zawiałow. Sprawdźcie nasze propozycje.

fot. materiały promocyjne

10. “Sobie i Wam” – Męskie Granie. Nowy singiel i teledysk powstał z okazji jubileuszowej, 10. edycji Męskiego Grania. W nagraniu usłyszycie Katarzynę Nosowską, Tomasza OrgankaIGO czyli Igora Walaszka i Krzysztofa Zalewskiego. Coroczne premiery związane z Męskim Graniem wzbudzają dużo emocji, podobnie jak koncerty, które stały się już nieodłączną częścią wakacyjnej pory roku.

9. “Czy Ty słyszysz mnie” – Daria Zawiałow ft. schafter i Ralph Kaminski.  To utwór i teledysk stworzony w ramach kampanii Talents. Tym projektem artyści zwracają się do wszystkich niepokornych, zdolnych ludzi, którzy bez względu na opinie otoczenia podążają za swoim talentem i mają odwagę być inni. Ciepły podkład muzyczny sprawiają, że piosenka idealnie sprawdzi się podczas tegorocznego lata.

8. “Te smaki i zapachy” – Król. To pierwszy singiel zapowiadający piąty solowy album artysty. Nowoczesna aranżacja połączona z vintage’owym brzmieniem przynosi wiele pozytywnych odczuć.

7. “Możemy więcej” – Kamil Bednarek. Podobno nie ma lata bez piosenek Kamila. Nie od dziś wiadomo, że reggae (w tym przypadku reggeaton) bardzo kojarzy się z letnim czasem, stąd na liście znalazła się jego najnowsza propozycja nagrana wspólnie z Matheo i Claysteerem.

6. “Carte Blanche” – Fair Weather Friends. Energetyczna propozycja zespołu doskonale sprawdzi się podczas wakacyjnych wojaży. Łączą elektroniczne brzmienie, post-punkową taneczność z nieokrzesaną energią. Utwór zapowiada premierową płytę, która ukaże się już 30 sierpnia.

5. “Feeling Exactly” – Bass Astral x Igo. Spróbujcie nie poddać się temu utworowi. Jego pulsująca struktura od razu przyczepia się i zostaje z nami na dłużej. Utwór pochodzi z drugiej płyty zespołu – “Orell”. Elektroniczny duet z Krakowa tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek.

4. “Coś nie tak” – Siostry Melosik. Ciepłe, melodyjne brzmienie zdecydowanie kojarzy się z letnim czasem. Ta piosenka idealnie sprawdza się po całym dniu, kiedy potrzebujemy odpocząć od słonecznych kąpieli. Nieśpieszna opowieść o tęsknocie jest trzecim singlem sióstr, które wciąż pracują nad własnym repertuarem.

3. “Other Side” – Sonar Soul i Rosalie. Bardzo nośny i energetyczny numer odsłania nieco inną stronę Łukasza Stachurko, który stoi za projektem Sonar Soul. Utwór zapowiada solowy album Łukasza, producenta odpowiedzialnego m.in. za projekty SONAR i RYSY.

Cięte sample, hip-hopowa perkusja, całość skąpana w anturażu brytyjskiej elektroniki rodem z lat 90. Tak w skrócie można opisać tę piosenkę.

2. “Serce Baila” – Margaret. Wokalistka zmieniła swój styl na najnowszej płycie “Gaja Hornby”, który ukazał się w maju tego roku. Jednym z singli promujących ten krążek jest bujający w rytm słonecznych rytmów “Serce Baila”.

1. “Słucham Cię w radiu co tydzień” – Anna Karwan.  “To sentymentalna podróż w przeszłość. O czym i o kim jest ta historia? To pozostanie moją słodką tajemnicą. Za każdym razem, kiedy śpiewam tę piosenkę rozpala się w moim sercu iskra. Ona „jeszcze się tli” i pewnie będzie na zawsze”. Przypomnijmy, że piosenka zdobyła w tym roku nagrodę jury i wyróżnienie ZAiKSU podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (koncert Premier). Znalazła się też na szczycie naszego letniego rankingu.

 

 

 

Leave a Reply