Kyoku i Essex zapowiadają albumu „Zenith”

Kyoku i Essex prezentują singiel usłany etniczno-elektronicznym brzmieniem i zapowiadają albumu „Zenith”, którego premiera zaplanowana jest na początek 2020 roku.

Współpraca dwójki artystów przyniosła płytę, w której nie ma kompromisów i popowego brzmienia. Sami artyści swoją twórczość opisują jako odrębny nurt muzyczny stworzony przez ich umuzycznione dusze.

fot. materiały prasowe

Na album „Zenith” składa się elektronika wzbogacona żywymi instrumentami, na przykład fletem poprzecznym Essexa oraz gitarą Szczepana. Całość dopełnia energetyzujący, słowiański głos KYÖKU. Brzmienia te wypełnione są etnicznymi motywami muzycznymi i odgłosami leśnej, dzikiej głuszy. Komponując utwory na płytę artyści zaglądają w głąb siebie, dają ponieść się wyobraźni, przepływającej przez nich energii oraz duchowym przeżyciom. Dzięki tym połączeniom powstała muzyka, która mimowolnie koi nerwy, unosi ponad duszny zgiełk miasta i wprowadza w nowy, magiczny świat, nieznany dotąd słuchaczom.

KYÖKU to artystka, która talent szlifowała od najmłodszych lat w jednym ze śląskich miast. Na swoim muzycznym koncie ma już ponad sto koncertów w Polsce i poza granicami kraju. Występowała między innymi na ADM Festival Amsterdam, Las Camp Festival czy w Filharmonii Świętokrzyskiej. Występowała także u boku Kamila Bednarka na Dużej Scenie 21. Festiwalu Woodstock.

Kompozytorem muzycznym albumu jest ceniony producent ESSEX. Muzyką zajmuję się od ponad 12 lat. Współpracował między innymi z Kasią Moś, Kubanem czy Sitkiem. Pomimo młodego wieku wydał dwie autorskie płyty: De Ep Fo Rest, którego singiel promujący osiągnął milionowe wyświetlenia na YouTube oraz Dualizm. Swoją muzykę opisuje jako elektroniczną, inspirowaną lasem. Trzecim ogniwem płyty jest Szczepan – multiinstrumentalista i kompozytor. Jego muzyczny styl opiera się na improwizacji. Muzykę traktuje jak słowa, którymi porozumiewa się z ludźmi.

 

Leave a Reply