Pierwszy w Polsce muzyczny mural wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość!

Na ulicy Waryńskiego, tuż obok stacji Metro Politechnika można już podziwiać a przede wszystkim skanować pierwszy w Polsce muzyczny mural wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość. Mural promuje solową płytę Kubiego Producenta!

Jak to działa? AR czyli rozszerzona rzeczywistość pozwala popuścić wodze fantazji. W tym wypadku fantazja skręciła w stronę “wandalizmu”. Gdy mural stanie się interaktywny w okienku telefonu, można rozebrać go na czynniki pierwsze, a następnie rozbić ścianę na której został namalowany. Za ścianą kryje się inna rzeczywistość, niczym Druga Strona z serialu Stranger Things! Do wywołania animacji niezbędna jest aplikacja ZAPPAR.

Ten niezwykle oryginalny mural promuje długo wyczekiwany solowy album Kubiego Producenta. Płyta zatytułowana „18+” swoją premierę miała 14 czerwca. Całość płyty jest bardzo intensywna, ale i wyważona. Dominują wyraziste trapowe perkusje, cloudowe wokale oraz ambientowe akcenty. Utwory są doskonale zaaranżowane, a produkcje zaskakujące i dopracowane.

 

Partie wokalne są zróżnicowane ze względu na liczbę gości, którzy prezentują się znakomicie na podkładach Kubiego Producenta. Album promują single: „Superman” w kolaboracji z Żabsonem i Young Multi, „Bad Boy” z Beteo, ReTo, Siles, „Lifestyle” w składzie: Malik Montana, Borixon i Białas, Malboro z White 2115 oraz „9 żyć” z Otsochodzi, schafterem i PlanBe.

Pochodzący z Wadowic Kubi Producent stworzył do tej pory dwa projekty z jednym z najbardziej charakterystycznych raperów młodego pokolenia – Bedoesem. Brzmienie producenta docenili też wykonawcy z absolutnej czołówki, którzy zapraszali go do współpracy, m.in. KęKę, Żabson, Quebonafide, Otsochodzi, Szpaku. Kilka miesięcy temu Kubi ogłosił swój solowy projekt, pisząc na fanpage’u: „(…) moja płyta producencka zniszczy wszystko w pył, a zestawienie gości, jakie się tam znajdzie, zaskoczy każdego”. Artysta nie pisał na wyrost, a wśród trzydziestu czterech gości, którzy znaleźli się na albumie „+18”, możemy trafić zarówno na najpopularniejszych raperów w Polsce, jak i wschodzące gwiazdy gatunku. – Chciałem na swój album zaprosić ziomków – mówi Kubi Producent. Wśród jego gości znaleźli się m.in. Szpaku, Kaz Bałagane, Otsochodzi, schafter, Gedz, PlanBe, Coals, Solar, KaeN, Borixon, Białas, Malik Montana.

 

 

Leave a Reply