“Szare miraże” z repertuaru Maanamu w interpretacji LIKI

Kilka dni temu miała miejsce premiera nowego klipu LIKI do coveru grupy Maanam – “Szare miraże”. Jak oceniacie nową interpretację tego ponadczasowego utworu?

fot. materiały prasowe

Utwór powstał  jako swoisty hołd dla KORY – wybitnej artystki o niesamowicie wyrazistej osobowości, o czym świadczy zarówno jej biografia jak i bogata twórczość artystyczna.  Tekst – bardzo przewrotny i ponadczasowy. Z jednej strony pokazuje szarość niewyróżniającej się z tłumu jednostki składającej się na społeczeństwo a z drugiej na uderzające bogactwo każdego szarego, nudnego człowieka z tysiącem twarzy pełnej sekretów i milionów zmian. Jest to dla mnie jeden z kultowych numerów, który pokazuje ile możliwości i różnorodności jest w każdym z nas, bez wyjątku, niezależnie od tego co robimy i gdzie w danym momencie życia jesteśmy. Kocham ten numer. Po prostu. – tak o swoim najnowszym projekcie opowiada LIKA.

Lika jest autorką scenariusza teledysku. Za jego reżyserię, produkcję i montaż odpowiada Apel Records. 

Lika (AngeLika Wdowczyk) to rodowita warszawianka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i … uznany warszawski radca prawny.

Laureatka programu TVP2 „Szansa na Sukces” (w edycji finałowej w PKiN z zespołem Perfect w piosence: „Ale wkoło jest wesoło” oraz w programie z zespołem Wawele: „Biały Latawiec”) i Muzycznej Rebelii Radia Dla Ciebie.

Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach.  Jest Członkinią Okręgowej Izby Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie. Absolwentka międzynarodowych studiów Master of Laws LL.M. International Law. Założycielka kancelarii prawnej, dyrektor ds. prawnych dużej korporacji międzynarodowej. Obecnie przygotowuje kolejne produkcje na swoją debiutancką płytę.

 

Leave a Reply