“Fading All Out” – nowy singiel zespołu Kroki na Sofar Sounds

Coraz bliżej do premiery drugiego albumu grupy Kroki. W oczekiwaniu na nową płytę, po ukazaniu się singla „Balon”, zespół zaprezentował drugi utwór podczas live sesji dla Sofar Sounds.

fot. materiały promocyjne

„Fading All Out”, to przebudzenie tuż po zimowym letargu. To nadzieja tuż po beznadziei. Ciepły wiatr, który pomaga nam stanąć na nogi i podjąć dobre decyzje. Kreujemy rzeczywistość. Mamy wpływ na wiele rzeczy wokół. Cieszymy się, że możemy powrócić z nową płytą w powiększonym składzie koncertowym, w dodatku na „deskach” Sofar’u! To nowy rozdział, który jednocześnie świetnie nawiązuje do naszych początków. Strzepujemy z ramion zimowy kurz i zostawiamy Was z kolejnym, wiosennym singlem, który promuje nasz długogrający debiut.

Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak.

Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał to przykład na to czym zaowocować może spotkanie trzech artystycznych indywidualności. Epka Stairs zachwyciła brzmieniami, harmoniami i emocjami a jego świetne przyjęcie zaowocowało wieloma nominacjami do nagród m.in. Fryderyków, Munoludów czy nagród Gazety Wyborczej – Warto.

Utwór „Balon” promuje drugie wydawnictwo zespołu, które planowane jest na czerwiec tego roku. Jest to też pierwszy singiel zespołu w ojczystym języku. Drugim utworem prezentującym nowy materiał jest zagrany podczas live sesji Sofar Sounds „Fading All Out”.

 

Leave a Reply