Reedycja płyty “Wołanie o brzęk szkła” grupy SBB

„Wołaniem o brzęk szkła” zespołu SBB, ukazuje się w odświeżonej, zremasterowanej formie, uzupełnione o dwa nagrania dodatkowe z singla zarejestrowanego podczas tej samej sesji. Premiera już 31 maja.

Album idealny. Symbol równowagi pomiędzy elektronicznymi fascynacjami Józefa Skrzeka a organiczną podstawa w postaci gitary Apostolisa Antymosa i perkusji Jerzego Piotrowskiego. Wciąż aktualny portret artystów z czasów młodości.

To świadectwo czasu, gdy grupa pracowała na najwyższych z możliwych obrotów – zaraz po nagraniu płyt „Ze słowem biegnę do ciebie” i „Geira” (z Haliną Frąckowiak) muzycy pojawili się w praskim studiu Supraphonu. Nagrali płytę i od razu ruszyli w dalszą trasę koncertową, by szukać, burzyć i budować dla kolejnych (coraz większych) rzesz fanów. Efektem tej sesji z kwietnia 1977 roku były dwie rozbudowane suity, w których szklane, obojętne oczy rozbijają się (z brzękiem) w drobny mak, zderzając z rozpędzonymi szaleństwami tria. Brawurowe solówki gitary i syntezatora, zaskakujące kontrasty dynamiczne oraz inspiracje rozciągnięte od fusion po orient składają się na jeden z najciekawszych albumów w całej dyskografii SBB.

SBB, zwane od lat przez fanów „Wołaniem o brzęk szkła”, ukazuje się w odświeżonej, zremasterowanej formie, uzupełnione o dwa nagrania dodatkowe z singla zarejestrowanego podczas tej samej sesji. W książeczce zdjęcia z sesji nagraniowej, szkic na temat powstawania płyty oraz teksty utworów.

Skład:
Józef Skrzek – voc, synth, keyb, hca
Apostolis Antymos – g, buzuki
Jerzy Piotrowski – dr, perc

Tracklista:

1. Wołanie o brzęk szkła
2. Odejście

Bonus tracks:
3. Bitwy na obrazach
4. Ucisk w dołku

 

Leave a Reply