Duet Mist z płytą “Mist Live Dragon”

W dniu 25 marca br. ukazał się pierwszy album płytowy duetu MIST – „Mist Live Dragon” będący zapisem koncertu, który odbył się w ubiegłym roku w poznańskim klubie Dragon. Album ukazał się nakładem wydawnictwa Broda Records na CD i w wersji winylowej.

Projekt MIST – Maciej Pruchniewicz i Szymon Siwierski – za pomocą fortepianu, gitary i klarnetu wprowadzają atmosferę zadumy, momentami nostalgii, ale przede wszystkim kontemplacji – tej muzycznej i duchowej. To projekt, w którym nie brak przestrzeni i ciszy, oparty na muzycznej rozmowie oraz relacji ojca i syna.

fot. materiały prasowe

MACIEK PRUCHNIEWICZ – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Brał udział w wielu projektach współpracujących i koncertujących z artystami polskimi i zagranicznymi, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską, Dariuszem Makarczykiem, Antonim Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Jerzym Słomińskim, Włodzimierzem Kiniorskim, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luis Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe. Obecnie inspiruje się muzyką improwizowaną z pogranicza jazzu, etno, elementów klasycznych, tworzy także muzykę do spektakli teatralnych i muzyki filmowej.
Dyskografia: „Hot Water”, „Wolne od świąt”, „Illusion”, „Niewidzialni ludzie”.

SZYMON SIWIERSKI – pianista, klawiszowiec, klarnecista oraz kompozytor. Mimo młodego wieku, zebrał już duże doświadczenie współpracując z wieloma świetnymi muzykami. Już w wieku kilkunastu lat zaczął improwizować na fortepianie i tworzyć własne utwory. Obecnie gra w zespole Swiernalis oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Łączy w swojej muzyce brzmienia elektroniczne z instrumentami akustycznymi. Pracuje nad debiutanckim albumem, w którym, jak sam mówi, dominować będzie przestrzeń oraz cisza.

Leave a Reply