Powrót Budki Suflera bez Krzysztofa Cugowskiego

Budka Suflera, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów, zapowiedział powrót na scenę. Krzysztof Cugowski odmówił jednak udziału w planowanych koncertach, gdyż grupa rozwiązała się w 2014 roku.

Wielki pożegnalny koncert odbył się 18 września 2014 r. w Lublinie pod hasłem “Memu miastu na do widzenia”. Pożegnalna trasa koncertowa Budki Suflera z 2014 roku zgromadziła tłumy fanów. Podczas ostatnich – jak wtedy zapowiadano – koncertów zespołu publiczność usłyszała największe przeboje. Jednym z największych wydarzeń w 2014 roku był występ podczas Woodstock Festival Poland, który ukazał się w formie CD/DVD.

fot. materiały archiwalne

Zespół został założony w 1974 roku w Lublinie. Ostatni skład zespołu to: Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski, Łukasz Pilch i Mirosław Stępień. Budka Suflera zakończyła działalność artystyczną po 40 latach pracy, piętnastu albumach studyjnych i sześciu koncertowych.

Jak podali muzycy: “Jesteśmy własnością społeczeństwa. Daliśmy sobie wzajemną obietnicę: »Dajemy wam muzykę, a jak nas pokochacie to już jesteśmy razem«. A jak jesteśmy razem, to się ma wzajemne zobowiązania” – powiedział klawiszowiec Romuald Lipko.

Pozostali członkowie Budki Suflera ponoć ruszą w trasę już jesienią. Do współpracy zaprosili związanych z zespołem artystów – Urszulę, Izę Trojanowską i Felicjana Andrzejczaka (wokalistę Budki z lat 1982-84).

Nowym wokalistką grupy ma być Robert Żarczyński, który wykonywał niegdyś covery słynnego lubelskiego zespołu.

 

Leave a Reply