Nowy singiel Jutubera – “Wziąłem psa” [PREMIERA]

Tylko u nas premiera nowego singla Jutubera pt. “Wziąłem psa”! Niedawno ukazała się pierwsza EPka Piotra Krakowskiego, na której muzyk prezentuje własne fascynacje muzyczne i opisuje mechanizmy współczesnej popkultury.

Jutuber: “Wziąłem psa” to utwór opisujący wyjątkową relację człowieka i zwierzęcia. Powszechnie wiadomo, że pies potrafi być naszym najwierniejszym kompanem, ale gdy dodatkowo podziela nasz gust muzyczny, to sytuacja wydaje się być idealna.

fot. materiały prasowe

Jutuber to solowe wcielenie Piotra Krakowskiego – kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, który po latach współpracy z różnymi wokalistami postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W wyniku gorzkich obserwacji współczesnego świata i tęsknoty za gitarowym brzmieniem, artysta powołał Jutubera, w którym komponuje i produkuje muzykę oraz śpiewa. Właśnie ukazała się pierwsza EPka Jutubera, która w warstwie muzycznej łączy tłusty blues z funkiem, alt-rockiem i elektroniką, zaś w warstwie tekstowej bezpardonowo i nierzadko kąśliwie opisuje mechanizmy współczesnej popkultury oraz relacje społeczne. W czterech utworach zawartych na EPce artysta przekrojowo pokazuje swój warsztat kompozytorsko-aranżacyjny i upodobanie do charakterystycznych melodii.

Piotr Krakowski szerszej publice znany jest z projektów Milkshop (wygrana w opolskich Debiutach), “Krakowski: Pankracy Sessions” czy solowych dokonań jako trębacz. Charakterystyczne tematy muzyczne Piotra Krakowskiego ozdabiały wiele filmów, programów, spotów telewizyjnych i reklam. Współpracował z takimi tuzami jak Stanisław Sojka, Andrzej Grabowski, Borys Lankosz czy Andrzej Krzywy.

Leave a Reply