Szcześniak, Herbut, Krautwurst – premiera klipu “Zaklinam los” z płyty “Wbrew grawitacji”

20 lutego odbyła się premiera teledysku do singla “Zaklinam los” z płyty “Wbrew grawitacji”. Utwór wsparli wokalnie Mietek Szcześniak, Igor Herbut i Mateusz Krautwurst. Towarzyszy im chór Wakacji Artystycznych, czyli 21 utalentowanych wokalistów z całej Polski, którzy brali udział w letnich zajęciach z kompozycji, śpiewu i pracy scenicznej.

Według twórców, “Zaklinam los” to najbardziej wymagająca piosenka na płycie. Płynie z niej pozytywny przekaz, ale też rzuca światło na wrażliwość i mądrość młodych twórców.

fot. materiały prasowe (media społecznościowe)

 

10-lecie Wakacji Artystycznych, na których uzdolniona młodzież z całej Polski rozwija swoje pasje z różnych dziedzin kultury, zaowocowało powstaniem albumu “Wbrew Grawitacji”.

„Zaklinam los” to najbardziej skomplikowany utwór na płycie, utwór, w którym jest najwięcej skrajnych emocji i który rzuca nowe światło na wrażliwość i mądrość młodego człowieka. Choć przekaz jest niezwykle pozytywny, musimy w tej piosence na niego chwilę poczekać i przeżyć ten muzyczny niepokój w zwrotkach. – mówi Mateusz Krautwurst.

O płycie “Wbrew Grawitacji”:

Dwupłytowy album zawiera wersję CD z piosenkami nagranymi przez uczestników Wakacji Artystycznych, a także dodatkową płytę z profesjonalnymi podkładami muzycznymi, która może służyć jako materiał dydaktyczny dla instruktorów wokalnych, wokalistów, nauczycieli muzyki czy rodziców, którzy zachęcają dzieci do kreatywnej zabawy.

Głównymi bohaterami płyty Wbrew Grawitacji są reprezentanci Wakacji ArtystycznychMałgosia Kosior, Marysia Janusz, Zosia Biazik, Natalia Czapla, Karolina Gerej, Zuzanna Boczkowska, Marcelina Glapińska, Magdalena Mikulska, Róża Oracz, Adam Szczepański, Julia Osiak, Janek Marczewski, Paulina Widłok, Agata Suwiczak, Ola Podwyszyńska, Kordian Wasiłowski, Julia Karpińska, Artur Wołk-Lewanowicz, Maja Orlikowska oraz Hania Krautwurst.

Wokalnie płytę wsparli: Basia Kurdej-Szatan, Mietek Szcześniak, Igor Herbut, Mateusz Krautwurst. Natomiast w nagrywaniu materiału wzięli udział muzycy o dużym dorobku artystycznym: Marcin Pendowski – bassman współpracujący m.in. z Fisz-Emade, laureat nagrody Mateusza Trójki, Marcin Kajper – saksofonista pracujący na co dzień z Rayem Willsonem, Artur Lipiński – perkusista, który koncertował z T-Love czy Urszulą Dudziak, Kamil Barański – klawiszowiec pracujący na co dzień z Marylą Rodowicz, a także Magdą Steczkowską, Łukasz Chyliński – gitarzysta, który współpracował m.in. z Michałem Rudasiem, Tomek Boruch – gitarzysta, który koncertował z Aleksandrą Szwed i projektem Baranovsky.

 

Leave a Reply