“Będzie głośno!” płyta radiowej Czwórki

15 lutego br. trafi do sklepów nowa płyta radiowej Czwórki – „Będzie głośno!”. Na krążku znajdzie się 13 utworów debiutujących artystów wybranych spośród piosenek zgłoszonych do konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno!”. Album pod naszym patronatem wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Na składance pojawi się m.in. utwór „Więcej” Marty Zalewskiej, zwyciężczyni ostatniej odsłony plebiscytu.

 

 

Audycja Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!” to program radiowy, który umożliwia debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony www.czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu.

Drugą odsłonę konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno!” wygrała Marta Zalewska, której radiowa Czwórka wydała debiutancką płytę „Marta Zalewska” w grudniu 2018 r. Teraz do sprzedaży trafi pierwsza płyta składankowa „Będzie głośno!”, zawierająca 13 utworówartystów wybranych spośród 1334 zgłoszonych do drugiej odsłony konkursu. Wśród nich znajdują się Marta Zalewska – zwyciężczyni, Aga Czyż – znana m.in. z programu TVP2 The Voice of Poland, hip-hopowy skład Szpliersi oraz polsko-chiński duet Pomponika. Partnerem płyty jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

8 lutego w audycji „Będzie głośno!” będzie można usłyszeć premierowo singiel promujący płytę zatytułowany”Dziewczęta wampiry” zespołu Need More Clouds.

– Pierwsza płyta składankowa audycji „Będzie głośno!” to zapis tego, co dzieje się „tu i teraz” wśród młodych, polskich artystów, którzy działają poza głównym nurtem. Trudno nam było wybrać spośród tylu znakomitych debiutujących zespołów kilkanaście kompozycji, które znalazły się na tym albumie. Trudno z tego względu, że każdy, kto się do nas zgłosił, ma w sobie miłość do muzyki, taką naturalną i prawdziwą, którą słychać od pierwszego dźwięku. To, co mieści się na tym krążku, to piosenki muzyków, którzy chcą grać, komponować, nie idą na kompromisy, nikt im nic nie narzuca, nic nie każe. W tej muzyce jest największa prawda. Zachęcam do sięgnięcia po naszą płytę – mówi Damian Sikorski gospodarz audycji „Będzie głośno!” oraz pomysłodawca konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno!”.

15 lutego br. po godz. 18.00, w dniu premiery płyty „Będzie głośno!”, w studiu radiowej Czwórki wystąpi polsko-chiński duet Pomponika, którego dwa utwory trafiły na składankę. Koncertu będzie można posłuchać na żywo na antenie Czwórki oraz obejrzeć go w streamingu na facebooku stacji.

Tracklista płyty „Będzie głośno!” (2019, Agencja Muzyczna Polskiego Radia):

 1. Marta Zalewska – Więcej
 2. Szpilersi – Boom Bengers
 3. JMS Band – Milicja
 4. Wasabi – Sukienka
 5. Need More Clouds – Dziewczęta wampiry
 6. Jacob Flâneur – Cappuccino
 7. Pomponika – Ostrich
 8. Tony White – Tak jak chciałem
 9. Lil Kriss x Nano – Dosyć
 10. Kapral Zajączek – Supersam
 11. Killedbycar – Thinking of you
 12. Aga Czyż – Kawałek po kawałku

Bonus track:

 1. Pomponika – Weronika

 

Leave a Reply