Wrocławski duet Bluszcz z nowym singlem i zapowiedzią płyty

Swoją muzykę określają jako “polish PRL synth-wave”. Mowa o zespole Bluszcz, który 29 listopada wypuścił nowy utwór pt. “Retman”. Piosenka zapowiada ich drugą płytę.

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy powstały w 2016 roku z inicjatywy dwóch braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół porusza się w klimatach muzyki synth-wave, czerpiąc z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80. z wyraźnymi wpływami muzyki gitarowej.

fot. materiały promocyjne (Andrzej Sieńkowski)

W sierpniu 2017 zespół zadebiutował albumem “Junior”, wydanym nakładem wytwórni Brennnessel. Album został zarejestrowany w całości w domu. Swój pierwszy koncert zespół zagrał na OFF Festival w Katowicach.

 

W 2018 roku zespół otrzymał nominację od Gazety Wyborczej do nagrody WARTO w kategorii “Muzyka”. Obecnie grupa pracuje nad swoim drugim albumem. Podczas koncertów zespołowi towarzyszy Marcin Mrówka (Oxford Drama) grający na perkusji. Działają pod szyldem wydawcy Brennnessel, który należy do zespołu Kamp! To już staje się marką samą w sobie. Bluszcz to wciąż nadzieja polskiej elektroniki. Należy im się większy sukces.

 

Leave a Reply