V TOUR Natalii Nykiel – relacja z koncertu w Łodzi i zbliżający się finał trasy

W czwartek 8 listopada 2018 roku Natalia Nykiel zaprezentowała swój repertuar podczas koncertu w łódzkiej Wytwórni. Koncert odbył się w ramach V Tour, która jest już drugą trasą promującą najnowszy krążek Natalii tj. electro-popowy album „Discordia”.

Części koncertów z trasy towarzyszy także support w osobie Andrzeja Mrozka, którego mogliśmy już zobaczyć na koncertowym DVD Natalii, gdzie zaśpiewał z nią utwór „Rzeźba”.

fot. materiały promocyjne

Natalia Nykiel zadebiutowała na rodzimym rynku muzycznym za sprawą albumu „Lupus Electro”, wydanym w 2014 roku za sprawą wytwórni Universal Music Polska. Był to jej efekt pracy w studio wraz Michałem „Foxem” Królem oraz znakomitych tekstów napisanych m.in. przez Katarzynę Nosowską czy Paulinę Przybysz. Jesienią 2017 roku wydała swój drugi album zatytułowany „Discordia”, za który otrzymała nagrodę O!Lśnienia w kategorii muzyki popularnej oraz nominację do Fryderyka – album roku elektronika. Pierwszą trasą promującą „Discordię” było Total Tour, drugą natomiast jest obecnie trwające V Tour.

Na przykładzie koncertu zagranego w Łodzi, a także przeanalizowaniu wypowiedzi osób będących już na obecnej trasie można stwierdzić parę faktów. Koncert z trasy V Tour obejmuje łącznie około 20 utworów, co daje 1,5h muzycznego spektaklu, który prezentuje Natalia. W trakcie jego trwania zaprasza do wspólnej zabawy gamą żywych, wyszukanych dźwięków. Są to wydarzenia cieszące się dużą popularnością, posiadające wysoki, profesjonalny poziom oraz spełniające wysokie wymogi zarówno dla muzyki elektronicznej, jak i popowej.

Melodyczna chwytliwość utworów, dynamika czy stopniowanie napięcia są niewątpliwymi atutami występów wokalistki. To idealne połączenie gatunków, charyzma Natalii oraz wysokie umiejętności całego zespołu staje się prawdziwą mieszanką wybuchową. Tak energetycznie skonstruowane koncerty oddają profesjonalizm owych wydarzeń, a Natalia Nykiel czuje się na polskim rynku muzycznym jak ryba w wodzie. Nie przypadkiem jesienią 2017 roku zagrała trasę Total Tour, będącą największą klubową produkcją koncertową w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

Zakończenie głównego show nie równa się z rozejściem się fanów do swoich domów. Już po kilkunastu minutach możemy zobaczyć Natalię przy stoliku z gadżetami, gdzie rozdaje autografy, podpisuje płyty czy robi sobie zdjęcia ze swoimi fanami. Bywa, że oczekujących osób jest naprawdę dużo, lecz Natalia konsekwentnie od początku kariery towarzyszy fanom po koncertach. Zawsze zostaje do ostatniej osoby. Takiego rodzaju “poświęcenie” ukazuje szacunek artysty do swoich słuchaczy a także buduje swój pozytywny i przystępny wizerunek. Z pewnością przekłada się to na zacieranie się granicy artysta-fan podczas rozmów po koncertowych, co daje bardziej komfortową atmosferę dla obu stron.

Na trasie pozostały już tylko dwie daty. W poniedziałek 26 listopada koncert odbędzie się w Bydgoszczy, a dwa dni później 28 listopada Natalia zagra w Warszawie, który będzie ostatnim solowym koncertem artystki w tym roku. Kto zastanawia się jeszcze nad kupnem biletów niech zrobi to jak najszybciej, gdyż są to niezapomniane wydarzenia których nie wolno przegapić.

Mateusz Kiejnig

 

 

Leave a Reply