„Lady Pank. Box 13 CD” – edycja limitowana

Dyskografia zespołu Lady Pank do płyty “Łowcy głów” (1998) ukazała się w specjalnym boxie. 13 płyt zostało na nowo zremasterowanych i przygotowanych pod to specjalne wydawnictwo.

Cała historia zaczęła się pod koniec lat siedemdziesiątych… Kilka lat później, jesienią 1983 roku  została wydana pierwsza płyta zespołu Lady Pank. Debiutancki album zawiera muzykę pełną witalnej energii, świeżą i co najważniejsze pokazującą ogromny talent kompozytorski założyciela, lidera i gitarzysty w jednej osobie – Jana Borysewicza. Kiedy do niebanalnego, przykuwającego uwagę wyglądu muzyków dodamy serię przebojów, jakimi Panki zasypały ówczesne media, to widać gołym okiem, że tak właśnie narodziła się legenda.

 

 

„Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, „Fabryka małp”, „Vademecum skauta”, „Moje Kilimandżaro”, „Du Du” czy „Wciąż bardziej obcy” to utwory niezwykle popularne i ważne dla rodzimego rocka. Ale nie tylko ich pierwsza płyta to kopalnia hitów. Każdy album Lady Pank to wyjątkowe wydawnictwo. Dziś po ponad trzydziestu latach od debiutu widać to szczególnie wyraźnie, ich piosenki są przebojami jak wtedy i wciąż, na koncertach – śpiewa je cała Polska.

 

„Lady Pank. Box 13 CD” to limitowana edycja specjalna 13 albumów, które dokumentują karierę jednego z najpopularniejszych i najważniejszych polskich zespołów rockowych wszech czasów. To fantastyczna muzyczna podróż w czasie. Materiał na „Lady Pank. Box 13 CD” został zremasterowany od nowa z taśm i najlepszych znalezionych nagrań. To wyjątkowe wydawnictwo to nie tylko doskonały dźwięk, ale także piękna poligrafia, uzupełniona o wstęp, który specjalnie na potrzeby edycji limitowanej przygotował Marek Sierocki.

„Lady Pank. Box 13 CD” zawiera albumy:

Lady Pank
Ohyda
Drop Everything
LP 3
O dwóch takich, co ukradli księżyc
Tacy sami
Zawsze tam – gdzie ty
Nana
Akustycznie – mała wojna
Międzyzdroje
Zimowe graffiti
W transie
Łowcy głów

Leave a Reply